Ogłoszenia 25.12.2022

Dziś o północy uroczystą Pasterką rozpoczęliśmy świętowanie Uroczystości Bożego Narodzenia. Msze jeszcze o godz.  8.00, 10.00 i o 11.30. Po mszy o godz. 11.30 przywitanie żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku przez cały okres Bożego Narodzenia są przeznaczone na misje katolickie.

Msze w II Święto Bożego Narodzenia wg porządku niedzielnego. Przy wyjściu ze świątyni odbędzie się zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla Maluszka, dziękuję organizatorom tej akcji KGW Leśno, Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Klubowi Wolontariusza Szkoły Podstawowej w Leśnie, podziękowanie składam na ręce p. Gabrieli Warnke. Dziękuję za choinki do kościoła p. Władysławowi Łąckiemu, a strażakom za pomoc
w ustawieniu i przystrojeniu.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim aktorom z grupy młodzieżowej za piękne przedstawienie  pt. „Bóg się rodzi” odegrane tydzień temu. Dziękuję wszystkim obecnym widzom. Dziękuję również za piękne przeżycie tegorocznych rorat.

Msze w tygodniu w okresie kolędowym o godz. 8.00 i 9.00. W środę po mszy o 9.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Kolędnicy misyjni z naszego Koła Misyjnego rozesłani w II Święto Bożego Narodzenia po mszy o 11.30 pojawią się w tym roku na ulicy Kaszubskiej i 31.12 kolędować będą od 9.00 do 12.00
w Główczewicach i w Leśnie przy ulicy Kard. Stefana Wyszyńskiego. Przyjmijmy ich życzliwie.

W tym tygodniu obchodzić będziemy święto św. Jana Ewangelisty (27.12.), św. Młodzianków, męczenników (28.12.), święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa (30.12)

Następna niedziela to zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze o godz. 10.00,
11.30 i 18.00. W tym dniu będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie dla małżeństw, które odbędzie się w klasztorze
w Orliku w sobotę 18.02. Spotkanie poprowadzą Natalia i Jacek Gozdalscy, animatorzy wspólnoty małżeńskiej z Gdańska. Tematem przewodnim będzie komunikacja w relacji małżeńskiej w praktyce codzienności. Zgłoszenia na spotkanie i dodatkowe informacje u siostry Sancji mailowo: sancja.osf@gmail.com lub telefonicznie: 724 349 056. Zapisy potrwają do 5.02.

Wyjątkowo w tym roku odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się w II Święto Bożego Narodzenia z racji tego, że w styczniu odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jeżeli w tym dniu ktoś nie będzie mógł przyjąć kolędy w związku ze spotkaniami rodzinnymi proszę o kontakt.

W miarę możliwości postarajmy się być wszyscy podczas kolędy, by zjednoczyć się w modlitwie, otrzymać Boże błogosławieństwo. Niech czas kolędy posłuży nam do budowania wspólnoty parafialnej. Liczę na Wasze podpowiedzi i spostrzeżenia podczas rozmowy kolędowej.  

Orientacyjny plan na cały okres kolęd widnieje na stronie internetowej parafii. Może ulec zmianie z powodu różnych zdarzeń losowych. Wzorem ubiegłego roku w każdym domu na początku modlitwy odbędzie się obrzęd poświecenia wody.

  1. Najbliższe kolędy to :        

26.12.  ul. Polna od 13.00

27.12. Rolbik od 10.00

28.12. Wyb. pod Czapiewice bez Cegielni od 10.00

29.12. Cegielnia od 16.00

30.12. Lendy od 12.00

2.01. Orlik – strona lewa od 12.00

3.01. Wybudowanie pod Przymuszewo od 14.00

4.01. Orlik – strona prawa od 13.00

5.01. ul. Kaszubska od 12.00

6.01. kolęda u Sióstr Franciszkanek od 13.00 ul. Na Skarpie i ul. Brzozowa od 15.30

7.01. – Wybudowanie pod Zalesie od 10.00

Do odbioru kolejny „Pielgrzym”, „Rycerz Niepokalanej” i do nabycia „Misyjne drogi”.

Życzę Wszystkim parafianom i gościom błogosławieństwa Bożej dzieciny. Niech Chrystus rodzący się w Świętej Rodzinie umacnia nasze rodziny we wzajemnej miłości i pokoju.                

 ks. Damian Drozdowski