Ogłoszenia 25.10.2020

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. 

Dzięki nowym regulacjom i ograniczeniom sanitarnym na mszach i nabożeństwach może być w naszej świątyni 40 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. o 9.15, (tu kwadrans po 9.00 z racji różańca odmawianego po mszy o godz. 8.00) 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej. Od tej niedzieli msza o godz. 10.00 będzie transmitowana na facebooku.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość poświęcenia własnego kościoła. 

Bardzo serdecznie dziękuję w imieniu OSP Leśno za wielką ofiarność wyrażoną w zbiórce do puszek na rzecz naszej jednostki. Dziękuję również za wpłaty indywidualne na konto, które również pojawiły się po ostatniej niedzieli. Zbiórka do puszek na rzecz OSP Leśno wyniosła 6140 zł. Bóg zapłać! Przy okazji dziękuję strażakom za pomoc w pracach porządkowych na plebanii przygotowujących piętro plebanii do generalnego remontu.

Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę po mszy o 17.00.

W środę razem z nabożeństwem różańcowym nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza (28.10)

Do biura parafialnego można przynosić wypominki jednorazowe i wypominki całoroczne. Oraz intencję na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w dzień zaduszny. Kartki do wypominek znajdują się na ołtarzach bocznych i na stoliku z prasą katolicką. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlili się w listopadzie przy mszach świętych.

Na naszych parafialnych cmentarzach pojawiły się regulaminy i tabliczki z sektorami. 
W ostatnim czasie dokonano spisu miejsc nagrobnych i pomników. Wszystkie miejsca nagrobne są umieszczone w komputerowym systemie „Fara” do prowadzenia parafii. 
W związku z tym zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy mają przedłużone (prolongowane) miejsca i dokonane rezerwacje, aby w najbliższym czasie zgłosili się do biura parafialnego w celu odnotowania tego w rejestrze. Chcemy uporządkować sytuację związaną z naszymi cmentarzami. Jednocześnie przypominam, że każde miejsce pochówku zarezerwowane jest na 20 lat po pogrzebie. Każdy kto chce dalej dysponować danym miejscem powinien dokonać jego przedłużenia. Przy braku zainteresowania miejsce cmentarne administrator cmentarza może wykorzystać do kolejnego pochówku. Można też zrezygnować z danego grobu zgłaszając to w biurze parafialnym.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana) i o 12.30. Tradycyjnej wspólnej procesji w tym dniu nie będzie. Jednak chwilę po zakończonej mszy o 10.00 odbędą się modlitwy na nowym cmentarzu a chwilę po zakończonej mszy o 12.30 odbędą się modlitwy na starym cmentarzu. Jednocześnie apeluję, by w tym trudnym czasie rozłożyć odwiedziny grobów swoich bliskich, zarówno na dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych jak i w jej oktawie.

 Tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, czyli za tydzień 1.11. odbędzie się nasza kolekta inwestycyjna. Ofiary poza kolektą mszalną można składać do puszki przed wejściem do kościoła lub dokonywać wpłaty na konto parafialne. 

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie” i „Rycerz Niepokalanej”

Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. 
      Życzę dużo zdrowia i pogody ducha.      

                                                                                                             ks. Damian Drozdowski