Ogłoszenia 25.07.2021

Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.

Dzisiaj we wspomnienie św. Krzysztofa módlmy się za wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc o bezpieczną jazdę. Stowarzyszenie MIVA Polska zdobywa fundusze na środki transportu dla misjonarzy  organizując akcję 1 grosz za 1 kilometr. Będzie możliwość wsparcia tej akcji przy wyjściu ze świątyni jak również przy poświęceniu pojazdów, które odbędzie się po każdej mszy świętej.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii święto św. Joachima i Anny  (26.07), św. Marty (29.07) i św. Ignacego z Loyoi (31.07)

W poniedziałek we wspomnienie św. Joachima i Anny modlić się będziemy za rodziców, dziadków.

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

Za tydzień w niedzielę po południu i cały następny  poniedziałek będzie można zyskać odpust zupełny Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła i modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga… Za tydzień 1 sierpnia będzie także nasza kolekta inwestycyjna.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru nowy numer czasopisma
„Pielgrzym”

„W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”.

31 lipca i 1 sierpnia między 9:00 a 18:00 na placu targowym w Brusach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji  zdrowotnych w ramach akcji Droga do Zdrowia z PZU. Dodatkowo w tym samym czasie w Urzędzie Miejskim w Brusach będzie można się zaszczepić przeciw COVID- 19 oraz spisać się  w Narodowym Spisie Powszechnym. Szczegółowe informacje na www.brusy.pl.

Bardzo serdecznie dziękuję ks. Radosławowi Karczewskiemu za zastępstwo w ostatnich dniach podczas wyjazdu służby liturgicznej do Białogóry.

Ojciec Arkadiusz Czaja z Orlika organizuje pielgrzymkę szlakiem św. Jana Pawła II i sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Częstochowy, Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Zakopanego i Ludźmierza w dniach 25-30.08.2021. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do końca lipca pod numer 695 697 584.

Już dzisiaj ogłaszamy z radością, że 8 sierpnia odbędzie się II franciszkański, parafialny i charytatywny Festyn Rodzinny z okazji 800 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zaczynamy od 9.00 Mszą Świętą z oprawą chóru „Oremus” z Miłakowa a od 11.00 część rozrywkowa, turnieje piłki nożnej, występy mistrza iluzji, zabawy i konkursy. Będą stoiska ze smakołykami. Gwiazdą festynu będzie Krystyna Giżowska. Celem festynu jest zebranie funduszy na pomoc w leczeniu chorych dzieci, osób starszych oraz na wsparcie ministranckiej drużyny sportowej z Orlika.  Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.