Ogłoszenia 25.06.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za wparcie udzielone na pomoc humanitarną w Ukrainie, która została przekazana za pośrednictwem Towarzystwa Ducha Świętego.

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy
o godz. 8.00.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

 W czwartek obchodzić będziemy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze o godz. 10.00, 17.00 i 18.00. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego. Dodatkowe informacje i możliwość wsparcia jest umieszczona na stronie internetowej naszej parafii. Od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholi o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

 Życzę dzieciom i młodzieży oraz wychowawcom, nauczycielom, katechetom
i dyrekcji udanych wakacji.

W tym tygodniu przypada wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy (27.06.), św. Ireneusza (28.06.).

Do odbioru kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.  Do nabycia czasopismo „Misyjne drogi”.

 Za tydzień po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

Parafialny Zespół Caritas informuje, iż otrzymał żywność, na którą w ubiegłym roku składane były skierowania. Artykuły żywnościowe będą wydawane w budynku plebanii w godzinach 17.30 do 19.30. Nazwiska od A-L w poniedziałek – 26.06. Nazwiska od
Ł-Z we wtorek – 27.06. W środę dla osób, które nie mogły ich odebrać w poniedziałek
i we wtorek.

Wydział Teologiczny UMK w Toruniu zaprasza na studia podyplomowe w zakresie teologii realizowane w Pelplinie. Studia są przeznaczone dla absolwentów wydziałów teologicznych. Kształcenie odbywa się w dwóch cyklach:· pierwszy – kurs ad licentiam – licencjat kościelny dla absolwentów wydziałów teologicznych (magistrów teologii), czas trwania: 6 semestrów,· drugi – kurs ad lauream – dla osób posiadających licencjat kościelny z teologii, czas trwania: 2 semestry. Studia są prowadzone w specjalności teologia praktyczna Kościoła. Termin składania dokumentów upływa z dniem 22 września 2023r. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/studia-podyplomowe-w zakresie-teologii/.

Dzisiaj wieczorem ministranci naszej parafii wraz z opiekunami udają się na wycieczkę do Zakopanego. Zastępować mnie będzie o. Wiktor Tarczyński z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Telefon kontaktowy w razie nagłych sytuacji to: 501 324 850.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!                                                                     

         ks. Damian Drozdowski