Ogłoszenia 25.04.2021

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym może przebywać jeszcze mniejsza liczba wiernych (do 20 osób). Proszę o roztropne korzystanie z mszy i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną. 
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

W naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku) 
i 11.30 Dzisiaj modlimy się o urodzaje a po mszy o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii świętej.

Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. 

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby zakonu Towarzystwa Ducha Świętego jako wyraz naszej wdzięczności za posługę księży w naszej parafii. Będzie ona również pomocą dla ks. Piotra, który latem wyjeżdża na posługę misyjną do Meksyku.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. 

Dwie msze w najbliższą sobotę o 17.00 i o 18.00 są o charakterze mszy niedzielnej. 

W tym tygodniu pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” obchodzić będziemy tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 

W czwartek obchodzić będziemy święto świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o 11.30. Zachęcam, by dawnym zwyczajem gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach w wioskach na terenie naszej parafii. 

1 maja obchodzimy dowolne wspomnienie św. Józefa rzemieślnika, ogarnijmy modlitwą wszystkich ludzi pracy.

Przed nami pierwsza sobota miesiąca maja – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 20.00. Adoracja będzie transmitowana na facebooku.

Zachęcam by na pierwsze dni maja wywiesić flagi narodowe.

W duszpasterstwie do końca kwietnia zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. 

W następną niedzielę będzie nasza kolekta inwestycyjna. Za tydzień już zakończy się remont prezbiterium naszej świątyni.

Burmistrz Brus przypomina o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Podstawową formą udziału w spisie jest samospis internetowy, którego możemy dokonać poprzez aplikację na stronie www.spis.gov.pl. Spisu można dokonać również w Urzędzie Miejskim przy wydzielonym stanowisku komputerowym, samodzielnie lub z pomocą urzędnika. Ponadto w drugiej połowie maja w spisie pomagać będą rachmistrzowie, którzy dokonają spisu drogą telefoniczną lub ustalą termin spotkania w miejscu zamieszkania osoby spisywanej.  Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkich mieszkańców. 

Burmistrz Brus i Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają do wspólnego uczczenia mszą świętą 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Strażaka – w poniedziałek, 3 maja, o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Brusach.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.  

Zmarła nasza parafianka Ludwika Wójcik, l.59 zamieszkała w Główczewicach, różaniec w jej intencji po wieczornych mszach a w niedzielę po mszy o 11.30. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00.  Zmarłą Ludwikę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

                                                                                                ks. Damian Drozdowski