Ogłoszenia 24.12.2023

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Zachęcam, aby dzisiaj zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca. Zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej rodzinnej modlitwie słowami Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza. Niech nie zabraknie szczerych życzeń przy dzieleniu się opłatkiem.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w tegorocznych roratach. W imieniu młodzieży dziękuję za tak liczną obecność na przedstawieniu świątecznym. Swoje podziękowanie składam również wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Paczuszka dla Maluszka” Dziękuję pani Gabrieli Warnke za zorganizowanie tej akcji. Dziękuję panu Władysławowi Łąckiemu za choinki do kościoła, a druhom strażakom za pomoc w ich ustrojeniu w kościele.

Uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy śpiewającym czuwaniem dzisiaj o godz. 23.30 i pasterką o północy. Msze w pierwsze i drugie święto wg porządku niedzielnego.
W pierwsze święto po mszy o godz. 11.30 nabożeństwo przywitania żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku będą przeznaczone na misje katolickie. W drugie święto Bożego Narodzenia odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i szkolnictwo katolickie.

W tym roku Kolędnicy Misyjni w dniu 26.12. po mszy o godzinie 11.30 odwiedzą rodziny przy ul. Słonecznej, a dnia 30 grudnia odwiedzą rodziny w Orliku od państwa Piechowskich do klasztoru, a w Leśnie na ul. Polnej.

W tym tygodniu obchodzić będziemy święto św. Szczepana (26.12.), św. Jana Ewangelisty (27.12.),
św. Młodzianków, męczenników (28.12.).

W środę po mszy o godz. 8.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Następna niedziela to zarazem Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na mszy o godz. 10.00 sprawowanej w intencji parafian dziękować będziemy Bogu za wszelkie łaski, które stały się naszym udziałem w mijającym roku. Odbędzie się również wprowadzenie relikwii bł. rodziny Ulmów.

Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Ziemia Zaborska zapraszają emerytów, rencistów i osoby samotne na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w dniu 7 stycznia 2024 roku o godzinie 15.00 w świetlicy Wiejskiego Domu Kultury w Leśnie.

Przełom grudnia i styczeń to czas odwiedzin duszpasterskich. Najbliższe z nich to:

27.12.2023 Wybudowanie Leśno pod Czapiewice – bez Cegielni od 12.00

28.12.2023 Wybudowanie pod Przymuszewo od 13.00

29.12.2023 Wybudowanie pod Zalesie od.10.00

30.12.2023 ul. Na Skarpie i ul. Brzozowa od 10.00

2.01.2024 ul. Kaszubska od. 13.00

3.01.2024 ul. Wyszyńskiego od. P. Jankowskich do P. Gańcza od 14.00

4.01.2024 Wybudowanie pod Rolbik, Rolbik Młyn, Milachowo i Warszyn od 12.00

5.01.2024 Cegielnia od 13.00

6.01.2024 Kolęda u Sióstr Franciszkanek, ul. Marii Ludwiki od 16.00

Ofiary składane na kolędzie przeznaczone będą na renowację II części ołtarza głównego.

W przyszłym roku w dniach od 11-19.08. planujemy samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki odnajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Zostało już tylko kilkanaście miejsc wolnych.

Siostry Franciszkanki serdecznie zapraszają rodziców i wszystkich zainteresowanych tematem wychowania na warsztaty edukacyjne, które odbędą się w dniach 13 i 14 stycznia w świetlicy gminnej w Lubni. Spotkania pod hasłem: „Jak wychować szczęśliwe dziecko?” oraz „Jak wychować nastolatka i nie zwariować?” poprowadzą Anna i Janusz Wardakowie, współzałożyciele Akademii Familijnej w Polsce i rodzice dziesięciorga dzieci. Więcej informacji i zapisy do u siostry Sancji pod numerem: 724 349 056 lub na stronie: projektmalzenstwo.pl

Duszpasterstwo rodzin naszej diecezji zaprasza na na rekolekcje małżeńskie w dniach 19-21 stycznia 2024 r. w Osadzie Jeziornej w Gnojewie k. Tczewa. Link do formularza zgłoszeniowego znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii.

Do odbioru czasopismo „Pielgrzym” i ”Rycerz Niepokalanej”.