Ogłoszenia 24.09.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 11.30 zapraszam rodziców z dziećmi, które w przyszłym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej.
na spotkanie organizacyjne.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po mszy spotkanie naszej parafialnej scholi.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Wincentego a Paulo (27.09), wspomnienie
św. Wacława (28.09.), święto świętych archaniołów Michała,  Gabriela i Rafała (29.09), św. Hieronima (30.09).

Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca października. Po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i wymiana tajemnic róż różańcowych. Za odmówienie jednej części różańca, w kościele, w gronie rodziny można zyskać odpust zupełny. Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Nabożeństwa różańcowe od następnego tygodnia będą po mszy o godz. 17.00.

W związku z powołaniem nowej rady duszpasterskiej i ekonomicznej zapraszam na pierwsze spotkanie w środę 4 października o godz. 20.00.

Intencje mszalne na przyszły rok będzie można zamawiać od 9 października.

Od poniedziałku do czwartku w związku z moim wyjazdem na rekolekcje kapłańskie będzie mnie zastępować o. Dima z Towarzystwa Ducha Świętego. W pilnych sprawach proszę dzwonić pod numer 720 765 661.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium św. Szarbela w Brodnicy i klasztoru w Rywałdzie w dniu 13 października 2023r. Wyjazd z Chojnic o godz. 11.00 (parking przy piekarni) i z Brus o godz. 11.30 (parking przy cmentarzu. Koszt 70 zł. Zapisy u pana Stanisława Szczepańskiego pod numerem telefonu 515 117 813.

Zmarła nasza parafianka śp. Maria Łońska, l. 72 zamieszkała w Kaszubie. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą Marię polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…