Ogłoszenia 24.07.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Dzisiaj modlimy się za wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc o bezpieczną jazdę. Stowarzyszenie MIVA Polska zdobywa fundusze na środki transportu dla misjonarzy  organizując akcję 1 grosz za 1 kilometr. Jest możliwość wsparcia tej akcji przy wyjściu ze świątyni, jak również przy poświęceniu pojazdów, które odbędzie się po każdej mszy świętej.

We wtorek we wspomnienie liturgiczne rodziców NMP modlić się będziemy za rodziców, dziadków, najstarszych parafian.

 W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia w  intencji nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Jakuba Starszego (25.07), wspomnienie św. Joachima i Anny (26.07), wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza (29.07).

Z racji mojej nieobecności na początku sierpnia w tym tygodniu w czwartek i piątek odwiedzę chorych z listy stałej od godziny 8.00.

Również z tego powodu adoracja z pierwszej soboty miesiąca odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

 Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Pod koniec lipca wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa. Szczegółowe informacje o grupach i przewodnikach znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji: diecezja-pelplin.pl.

  Burmistrz Brus zaprasza na XXIII Światowy Zjazd Kaszubów i Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”.Zjazd odbędzie się w sobotę, 30 lipca. Rozpocznie się przyjazdem pociągu Transcassubia o godz. 11:05, przemarszem do kościoła parafialnego w Brusach i uroczystą mszą św. pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny o godz. 12:00. Dalsze obchody odbędą się na placu przy kompleksie szkół. W programie występy kaszubskie oraz koncerty Cleo i zespołu Taraka, Jarmark Zaborski, bicie rekordu gry na diabelskich skrzypcach, Ogrody Literatury, mobilny pobór krwi i wiele innych atrakcji. Festiwal folkloru w Brusach odbędzie się w dniach 29-31 lipca. Na scenie zobaczymy występy zespołów kaszubskich i zagranicznych, m.in. z Meksyku, Ukrainy czy Kolumbii. Początek koncertu w piątek o godz. 18:00, w sobotę w łączności ze Zjazdem Kaszubów, w niedzielę koncert finałowy poprzedzony mszą św. o godz. 18:00 i przemarszem zespołów ulicami Brus.Organizatorzy proszą kierowców o nieparkowanie w sobotę, 30 lipca, pojazdów ciężarowych na placu przy dworcu PKP, a mieszkańców korzystających z garaży przy ul. Armii Krajowej o zaparkowanie aut na pobliskich parkingach.

 Pod odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski