Ogłoszenia 24.05.2020

 1. Nadal mamy możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. W naszym kościele parafialnym od tej niedzieli może uczestniczyć w świątyni na mszy lub nabożeństwie 30 osób. Proszę o zrozumienie sytuacji i współpracę jeśli chodzi o przestrzeganie państwowych przepisów sanitarnych. Mam świadomość, że nie wszyscy pragnący modlić się w niedzielę na mszy będą mogli wejść do świątyni. Dlatego zostawiamy jeszcze dodatkową mszę o godz. 15.00 a po każdej mszy udzielana jest sakramentalna komunia dla tych, którzy modlili się w domu przy transmitowanej mszy świętej. 
 2. Dzisiaj w kościele msze o 8.00, 10.00 i o 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. Bardzo dziękuję za wspólną modlitwę podczas transmitowanych mszy świętych. Dziś w uroczystość Wniebowstąpienia łączymy się duchowo z sanktuarium kalwaryjskim we Wielu, gdzie trwa doroczny odpust. Już nie możemy się doczekać wspólnego pielgrzymowania, choć w innym terminie, na jedyną kalwarię w naszej diecezji.
 3. Cały czas o godz. 20.30 módlmy się różańcem w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc 
  i o łaskę nawrócenia. 
 4. Od poniedziałku 25.05 do soboty 30.05 przypadają dni modlitw o Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego przypadającą w następną niedzielę. Modlitwy połączymy z nabożeństwem majowym.
 5. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii Świętej.
 6. We wtorek przypada Dzień Matki, dzień szczególnej wdzięczności Matkom oraz dzień modlitwy za ich misje w rodzinie i świecie. Otoczmy modlitwą nasze mamy wypraszając im wszelkiej Bożej pomyślności a zmarłym mamom wypraszajmy łaskę nieba. 
 7. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 9. Nabożeństwa majowe odbywają się w niedzielę po mszy o 10.00 i w tygodniu 
  po mszy o 18.00
 10. Wyższe Seminarium Duchowne ogłasza nabór na nowy rok akademicki szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie.
 11. W sobotę w wigilię Zesłania Ducha Świętego nabożeństwo majowe będzie wyjątkowo przed mszą świętą o 18.00 ponieważ po mszy świętej odbędą się modlitwy uwielbienia. Modlić się z nami będą zakonnicy z Towarzystwa Ducha Świętego. Msza i modlitwy uwielbienia będą transmitowane przez internet. Zapraszam do wspólnej modlitwy. 
 12. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego msze o 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. Za modlitwę hymnem O Stworzycielu Duchu przyjdź w kościele lub w kaplicy można zyskać odpust zupełny. Następna niedziela jest też misyjnym dniem chorych.
 13. Dziękuję za ofiary przekazywane na rzecz parafii. Zarówno na konto jak i do skrzynki przy wejściu do kościoła. 
 14. Dziękuję za kamienie, które otrzymałem w imponującej ilości w minionym tygodniu.
 15. Informujemy, że we wtorek 2 czerwca br. w godz. 9.00 – 12.00 w mobilnym punkcie przy Domu Strażaka w Brusach odbędzie się kolejna akcja poboru krwi. Ze względu na zagrożenie zakażeniem koronawirusem osoby zamierzające oddać tego dnia krew proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Urzędem Miejskim w Brusach w celu rejestracji – tel. 52 39 69 325.
 16. Życzę Wam parafianom i wszystkim, którzy jednoczą się z nami w modlitwie przez internetową transmisję błogosławionego tygodnia.                             

 ks. Damian Drozdowski