Ogłoszenia 24.04.2022

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne.

W dniu 5 maja o godz. 16.00 odbędzie się msza święta pod przewodnictwem księdza biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny podczas której młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania. W ramach bezpośredniego przygotowania duchowego zapraszam młodzież codziennie od wtorku 26.04 na msze o godz. 18.00. W ramach nowenny do Ducha Świętego odbędą się również próby liturgiczne przed ceremonią. Wszystkich parafian proszę o modlitwę w intencji kandydatów do bierzmowania.   

W środę po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy.

W sobotę 30.04. ministranci i schola parafialna wyjeżdżają na Diecezjalny dzień służb liturgicznych. Zbiórka przy plebanii  a wyjazd o godz. 7.30. Proszę rodziców o odebranie zgód na wyjazd w zakrystii.

„Siostry Franciszkanki zapraszają chętnych na „Majówkę ze Słowem Bożym” –  popołudniowe spotkania w ramach Tygodnia Biblijnego w dniach 1 – 3 maja w klasztorze w Orliku. W programie m.in.: konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, dyskusja w grupach, czas indywidualnej modlitwy Słowem Bożym. Zachęcamy do udziału w całości lub w części spotkań, według możliwości. Szczegóły na stronie www.siostryzorlika.pl

Zakończył się remont głównej nawy naszego kościoła. Serdecznie dziękuję Wam za za nieustanną troskę o naszą świątynię. Serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Gminy Brusy Witoldowi Ossowskiemu i radnym naszej gminy za duży wkład w wykonany remont. Dziękuję pani konserwator Katarzynie Przepióra za wszelką pomoc i organizację renowacji, dziękuję paniom konserwatorkom Poli Berensdorff i Patrycji Hejza, Dziękuję firmie Demski-Renowacje z jej dyrektorem Mariuszem Demskim i pracownikom: Dawidowi Wiśniewskiemu, Sławomirowi Zientarskiemu, Dariuszowi Kułakowskiemu i Piotrowi Krawczykowi, dziękuję panu Markowi Bobkowskiemu, dziękuję firmie Blar, dziękuję państwu Szymlek. Jaki był finalny koszt remontu podam po całkowitym rozliczeniu inwestycji. Dziękuję naszym parafiankom za posprzątanie kościoła po zdjęciu rusztowań,

Na naszych cmentarzach pojawiły się nowe skrzynki i narzędzia. Zachęcam do korzystania. Dziękuję p. Robertowi Frymarkowi za materiał, p. Tomaszowi Dorszyńskiemu, Jarosławowi Kryzlowi, p. Mateuszowi Klonowskiemu  za ich wykonanie i zamontowanie. 

28.05 wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Już rezerwujmy sobie ten termin, by razem udać się do Matki Bożej Pocieszenia.

Dnia 5 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się dobroczynny festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Przygotowane będą atrakcje dla dzieci, pokaz strażacki, smaczne stoiska przygotowane przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich.

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w niedzielę po mszy o godz. 8.00 a w tygodniu w łączności z mszą o 18.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii. Przy okazji proszę o informację o której godzinie i w jakim miejscu w wioskach naszej parafii odbywają się nabożeństwa majowe.

Burmistrz Brus zaprasza do udziału w cyklicznej akcji poboru krwi – 27 kwietnia, w godz. 9:00-13:00, przy siedzibie OSP Brusy. Konieczne jest okazanie dowodu osobistego.

Za tydzień odbędzie się nasza kolekta inwestycyjna.   

Zmarła nasza parafianka, Wiktoria Majkowska, l. 9 zamieszkała na ul. Kaszubskiej, różaniec w niedzielę po mszy o 11.30, w poniedziałek o godz. 20.00. Pogrzeb prawdopodobnie w czwartek o godz. 12.00. Zmarłą Wiktorię polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…                          

                                                                                                    ks. Damian Drozdowski