Ogłoszenia 24.01.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy 
z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę 
o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej.

Dzisiejsza niedziela słowa Bożego mobilizuje nas do głębszej refleksji na tym jak często sięgamy do Pisma Świętego i jak ono kształtuje nasze życie. Zachęcam do indywidualnej i rodzinnej lektury natchnionej księgi.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji, biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłosił w diecezji pelplińskiej niedzielę, którą przeżywamy jako „Dzień solidarności z Chorwacją”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel, by wesprzeć poszkodowanych.

W tym tygodniu obchodzimy święto nawrócenia św. Pawła (25.01), wspomnienie 
św. Tymoteusza i Tytusa (26.01.), wspomnienie św. Tomasza z Akwinu (28.01)

Od środy wracamy do porządku mszy wieczornych.

 W środę po mszy o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy wieczornej koronka do Bożego Miłosierdzia o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Za aprobatą rady duszpasterskiej i rady ekonomicznej trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie w tradycyjny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego. Odbywają się one wg wyznaczanego planu. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kolędy z racji choroby, kwarantanny, lub obawy przed zarażeniem proszę o kontakt telefoniczny przed kolędą na danej ulicy.  Kolęda odbywa się bez udziału ministrantów. Na początku każdej kolędy jest w domach obrzęd poświęcenia wody. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na zbliżający się remont posadzki prezbiterium naszej świątyni. Dziękuję za ofiary przekazywane także dla ministrantów. 

Plan ostatnich kolęd jest następujący:

24.01.2021                 ul. Jeziorna, ul. Myśliwska, ul. Okrężna od.13.00

25.01.2021                 ul. Wyszyńskiego od. P. Gańcza do P. Jankowskich od 15.00

26.01.2021                 Kolęda dodatkowa od 15.00

(Proszę telefonicznie zgłosić, kto pragnie mieć kolędę we wtorek 26.01)

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Czasopismo Pielgrzym będzie do odebrania 
w przyszłym tygodniu.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski