Ogłoszenia 23.08.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni.

W czasie wakacyjnego wypoczynku zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody 
a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.

W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
Na mszach świętych odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań. 

W czwartek i piątek od godz. 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczynającym się niedługo nowym rokiem szkolnym. Szczerze do takiego przygotowania duchowego zachęcam. 

W czwartek po mszy o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

W poniedziałek 24.08 – święto św. Bartłomieja Apostoła, w czwartek 27.08 – wspomnienie św. Moniki, w piątek 28.08. wspomnienie św. Augustyna, w sobotę 29.08 – męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

Za tydzień odbędą się uroczystości odpustowe Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Szczegóły uroczystości i jej plan na plakatach. Mszy odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczyć biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej Arkadiusz Okroj.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza na kolejne spotkanie młodych „Modlitwa z Wami za Was 2”, które odbędzie się 5 września w Pelplinie, w godzinach 11.00 – 19.30 (pierwsze spotkanie miało miejsce w Pelplinie na zakończenie roku szkolnego 20 czerwca 2020 r.). Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na plakacie przy wyjściu z kościoła. Będzie to doskonała okazja, żeby zawierzyć Panu Bogu nowy rok szkolny i akademicki. Nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Zapraszam młodzież do zgłoszenia się do następnej niedzieli. Odpowiednio wcześniej organizatorom trzeba podać liczbę uczestników. Szczegółowe informacje takżena internetowej stronie: przystanpelplin.pl 

Dnia 6.09.2020 odbędzie się wyjazd do Częstochowy na obchody Jasnogórskich Dożynek Rolników. Wyjazd 5.09. w sobotę o godz. 22.15 z parkingu przy kościele w Leśnie. Koszt wyjazdu: 100 zł od osoby. Zapisy oraz więcej informacji pod nr. tel. 888 694 465

Do odbioru dla stałych prenumeratorów kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski