Ogłoszenia 23.07.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj dzień modlitwy za wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc o bezpieczną jazdę. Stowarzyszenie MIVA Polska zdobywa fundusze na środki transportu dla misjonarzy  organizując akcję 1 grosz za 1 kilometr. Można wesprzeć tę akcję przy wyjściu ze świątyni, jak również przy poświęceniu pojazdów, które odbędzie się po każdej mszy świętej.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W czwartek od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Kingi (24.07.), święto Jakuba Apostoła (25.07.), wspomnienie św. Joachima i Anny (26.07.) i święto św. Marty, św. Marii i św. Łazarza (29.07.).

Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Można dołączyć się do grupy kaszubskiej, która wychodzi 30 lipca 2023 r. z parafii pw. Świętej Trójcy w Kościerzynie o godz. 6.30. Przewodnikiem tej grupy jest ks. Tomasz Mizyk, z którym można się skontaktować pod numerem telefonu: 586 812 600. Szczegółowe informacje o pielgrzymce na stronie internetowej naszej parafii.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 14 września 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

Diecezjalny duszpasterz służby zdrowia zaprasza personel medyczny wszelkich stopni (lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, terapeutów, rehabilitantów, farmaceutów) na diecezjalny dzień skupienia, 26 sierpnia 2023 roku od godz. 10.00 do 15.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gd. Program spotkania i dane kontaktowe do zgłoszeń znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

Podczas mojej nieobecności z powodu wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w Portugalii do dnia 11 sierpnia zastępuje mnie ks. Marek Szynkowski. Wszelkie sprawy parafialne proszę kierować do księdza Marka pod numerem telefonu 796 101 899.

Kościół to miejsce szczególne, w którym należy się godnie zachowywać, ale również być stosownie ubranym. Zwracam się z prośbą, by w czasie letnim zakładać strój świąteczny, godny tego miejsca.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody
i regeneracji sił duchowych i fizycznych.                                                                  

         ks. Damian Drozdowski