Ogłoszenia 23.06.2024

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00.

Dziękuję młodzieży naszej parafii za udział w spotkaniu w Pelplinie „Przystań”. Dziękuję również siostrom franciszkankom za wspólny wyjazd.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Polnej którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 16.00 do 16.45.

W sobotę msza z uroczystości św. Piotra i św. Pawła będzie o godz. 10.00. Msza wieczorna będzie już z liturgii niedzielnej. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca świętego.

W tym tygodniu obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana  Chrzciciela (24.06.), uroczystość NMP Nieustającej Pomocy – Głównej Patronki naszej diecezji (27.06.), wspomnienie św. Ireneusza (28.06.), uroczystość św. Piotra i św. Pawła (29.06.).

W sobotę, 29 czerwca, na kompleksie sportowym w Brusach odbędzie się Piknik Retro dla seniorów. Organizatorzy serdecznie zapraszają w godzinach 16.00 – 19.00. Przygotowano wiele retro atrakcji. W tym dniu także, o godzinie  8.00, zostanie odprawiona msza święta w kościele parafialnym w Brusach w intencji seniorów. Szczegóły na stronie  www.brusy.pl

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w wyjątkowej pielgrzymce na szlaku Camino de Santiago organizowanej przez Towarzystwo Ducha Świętego! Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13-28 lipca 2024 roku i obejmie trasę przez Polskę, Niemcy, Francję oraz Hiszpanię. Koszt wyjazdu ze wszystkimi kosztami i wyżywieniem wynosi 2500 zł. To niepowtarzalna okazja do duchowego przeżycia i odkrycia piękna jednego z najstarszych szlaków pielgrzymkowych na świecie. Więcej informacji i zapisy: Brat Wiktor Tarczyński, tel. 501 324 850.

Duszpasterz związków niesakramentalnych przekazuje zaproszenie na rekolekcje, które odbędą się w terminie od 29 czerwca do 5 lipca 2024 r w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Koszalinie. Poprowadzi ks. Tomasz Westfal, tel. 731 741 143. Koszt rekolekcji wynosi: 1350 zł dla dorosłych oraz dzieci od 13 roku życia, 650 zł dla dzieci w wieku 4 – 12 lat, a dla dzieci do 3 lat pobyt jest bezpłatny. Link do zapisów znajduje się na parafialnej stronie internetowej.

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej zaprasza nauczycieli, wychowawców i katechetów do wzięcia udziału w wakacyjnych rekolekcjach pt. „Serce Dawida – spotkanie z Bożym Miłosierdziem”, które odbędą się w Pelplinie w dniach 24-27 czerwca 2024 roku w budynku Collegium Marianum. Szczegóły znajdziemy na parafialnej stronie.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję studiów podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Więcej informacji na stronie parafialnej.

W tym tygodniu z racji mojego wyjazdu letniego z ministrantami zastępować mnie będzie brat Wiktor Tarczyński, tel. 501 324 850.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i do nabycia czasopismo „Misyjne drogi”.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.