Ogłoszenia 23.05.2021

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym od 4 maja może przebywać nieco większa liczba osób (do 25) Proszę o roztropne korzystanie z mszy i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną.
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku) i 11.30.

Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.

W poniedziałek obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła.

W środę obchodzimy wspomnienie św. Filipa Neri, po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Wyjątkowo w ten dzień msze święte o godz. 16.00 i 17.00. Msza o 16.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich matek z okazji Dnia Matki obchodzonego w tym tygodniu.

Zwracam się z gorącą prośbą do rodziców i rodzin dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie świątyni i terenu wokół niej na zbliżającą się uroczystość I Komunii w czwartek po mszy o 17.00.

Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o 11.30. Zachęcam, by dawnym zwyczajem gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach w wioskach na terenie naszej parafii.

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w dwóch grupach za tydzień 30.05. w Uroczystość Trójcy Najświętszej o godz. 10.00 i o godz. 12.00. W ten dzień będą jeszcze msze o 8.00 i 15.00. Z racji obostrzeń sanitarnych w mszach pierwszokomunijnych uczestniczą tylko dzieci i rodzice.

Próby generalne dla dzieci wraz z rodzicami w najbliższym tygodniu: I grupa – poniedziałek – godz. 16.00, druga grupa we wtorek o godz. 16.00

Spowiedź dzieci przed I Komunią odbędzie się w sobotę I grupa od godz. 9.00, II grupa od. 10.00.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma „W Rodzinie”.

Przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie zostało zamontowane serce do plastikowych nakrętek. Na prośbę strażaków zachęcam by włączyć się do akcji na ten szczytny cel.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.

Zmarł nasz parafianin Czesław Lubiński, l.91, zamieszkały przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, jego pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…