Ogłoszenia 23.04.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców
z dziećmi, którzy przygotowują się w tym roku do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

Od tej niedzieli przeżywamy tydzień biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego!”. Niech to będzie czas pogłębionej refleksji nad słowem Bożym.

W środę po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, po mszy o 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek  o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

W tym tygodniu przypada uroczystość św. Wojciecha (24.04.), święto św. Marka (25.04.),
św. Katarzyny Sieneńskiej (29.04.).

 W sobotę 20.05. wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy mszą o godz. 7.30. Wymarsz o godz. 8.30. Po mszy będzie można swoje podręczne bagaże umieścić w busie. O godz. 12.00 przywitanie pielgrzymów przy sanktuarium kalwaryjskim, o 15.00 droga krzyżowa na kalwarii wielewskiej.  Następnego dnia po pożegnaniu pielgrzymów o godz. 13.00 wrócimy do Leśna również pieszo. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 16.00 i nabożeństwo majowe od figury na wjeździe do Leśna.

Dnia 28 maja po mszy o godz. 11.30 odbędzie się parafialny festyn rodzinny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Szczegóły tego wydarzenia już wkrótce.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, wzorem lat minionych, organizuje w dniach
26-28 maja br. diecezjalny spływ kajakowy szlakiem św. Jana Pawła II na rzece Wdzie. Trasa tegorocznego spływu będzie przebiegać następująco: Szlaga – Błędno – Gródek – Świecie. Uczestnikami spływu może być wyłącznie młodzież powyżej 15 roku życia. Formularz zgłoszenia, szczegółowe informacje oraz druk zgody od rodziców dla osób niepełnoletnich będą dostępne na stronie internetowej www.priest.pl Zgłoszenia będą możliwe od poniedziałku
24 kwietnia do piątku 19 maja br.

Przypominam wszystkim narzeczonym, którzy pragną w ciągu najbliższego roku lub w przyszłym roku zawrzeć sakramentalny związek małżeński o konieczności zapisania się na Weekend dla Narzeczonych. Najbliższy taki WDN organizowany jest w Brusach w dniach 26-28 maja. Zapisów można dokonać jedynie przez stronę internetową naszej diecezji www.ewangelizacjapelplin.pl.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach informuje, że we wtorek 25 kwietnia przy Domu Strażaka w Brusach odbędzie się mobilna akcja poboru krwi. Rejestracja będzie odbywać się bezpośrednio w krwiobusie w godz. 9.00 – 13.00. 

Zmarła nasza parafianka śp. Anna Warnke z Główczewic, jej pogrzeb odbył się w środę. Zmarłą Annę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                                                    ks. Damian Drozdowski