Ogłoszenia 23.01.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Niedziela, którą przeżywamy to niedziela słowa Bożego. Dzisiaj w Brusach odbędzie się drugi Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej Kolęd. Rozpocznie się on mszą świętą o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Brusach a po niej występować będą chóry i schole parafialne (m.in. nasza parafialna schola). Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła. Serdecznie zapraszamy.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

W środę po mszy świętej o 7.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w świetlicy w Leśnie o godz. 17.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Kończymy odwiedziny duszpasterskie w naszych domach. Tak jak w zeszłym roku kolęda odbywa się bez udziału ministrantów. Kto obawia się spotkania w tej formie proszę o kontakt telefoniczny. Na początku każdej kolędy jest w domach obrzęd poświęcenia wody. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na dalszą renowację świątyni. Przy okazji dziękuję również za ofiary przekazywane dla naszych ministrantów.

Najbliższe kolędy:  

23.01. – ul. Wykopaliskowa od 13.00

24.01. – ul. Klonowa od.14.00

25.01. – ul. Kaszubska od. 14.00

26.01. – ul. Polna od 14.00

27.01. – ul. Marii Ludwiki od 14.00

28.01. – ul. Słoneczna od. 14.00

30.01. – ul. Jeziorna, Myśliwska i Okrężna od 13.00

31.01.  – kolęda dodatkowa

Ostatniego dnia stycznia kończymy spotkania kolędowe w naszych domach. Kto nie mógł spotkać się w wymienionych i zaproponowanych dniach a chciałby przyjąć odwiedziny kolędowe zapraszam do kontaktu, by umówić się na ostatni dzień kolęd lub inny dogodny termin dla rodziny.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarła śp. Marianna Pałubicka, l. 92, zamieszkała w Rolbiku, jej pogrzeb odbył się w piątek 21.01. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

           ks. Damian Drozdowski