Ogłoszenia 22.11.2020

 1. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy 
  i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii.
 3. Tydzień temu zebraliśmy na rzecz Aleksandra Lewandowskiego 2300 zł. Bóg zapłać!
 4. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Jezusowego z aktem poświęcenia „O Jezu najsłodszy Odkupicielu – za tę modlitwę można uzyskać odpust zupełny. Swoją modlitwą otoczmy dzisiaj pana organistę, nasz parafialny chór i scholę, gdyż dzisiaj przypada wspomnienie św. Cecylii ich patronki. 
 5. Dzisiaj poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Nabyć je będzie można w niedzielę u pana organisty a w tygodniu w biurze parafialnym. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone dla pana organisty.
 6. W środę po wieczornej mszy nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych intencji na nowennę lub można je przysyłać drogą elektroniczną na pocztę parafialną. 
 7.  W czwartek po mszy świętej koronka do Bożego miłosierdzia o dar nowych, licznych 
  i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 8. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy (24.11), św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25.11), 
 9. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pierwszą niedzielą adwentu. 
 10. W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na 2021 rok a także świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Małe świece po 8 zł, duże po 15 zł. 
 11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. 
 12. Tylko do 30 listopada br. trwa Powszechny Spis Rolny. Rolnicy, którzy jeszcze nie wzięli udziału w spisie proszeni są o jak najszybsze dopełnienie tego obowiązku. Udział w nim jest obowiązkowy. Więcej informacji na www.brusy.pl
 13. Zmarł nasz parafianin Zenon Kaszubowski l. 45 zamieszkały w Lendach. Różaniec w jego intencji dziś po mszy o 11.30. i do dnia pogrzebu po mszy wieczornej. Otoczmy naszą modlitwą zmarłego Zenona Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 14. Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. 
                                                                                                     ks. Damian Drozdowski