Ogłoszenia 22.09.2024.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 11.30. Po mszy o 11.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców z dziećmi, które  w przyszłym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej.

W  środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Parzyna, Widna, Orzechowa, Milachowa, Rolbika, Warszyna  i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek  od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio (23.09.), św. Wincentego a Paulo (27.09.), św. Wacława (28.09.).

Małżeństwa, które chciałyby pogłębić lub odnowić wzajemną więź zapraszamy na ośmiotygodniowy kurs małżeński, który będzie odbywał się we wtorki od 8 października do 26 listopada o godz. 19:15 w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Koszt kursu to 100 zł. Mogą wziąć w nim udział także pary niesakramentalne. Zapisy na stronie internetowej www.projektmalzenstwo.pl lub telefonicznie: 724 349 056.

Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza członków Apostolatu Margaretka, osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów na II Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów, który odbędzie się w sobotę 5 października 2024 r. w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Dnia 28 września od godziny 18.00 w Dziemianach odbędzie się Ekstremalna Droga Różańcowa. Szczegóły na plakacie i zapisy na stornie www.edkdziemiany.pl

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na przyszły rok.

Przedstawiciele grup trzeźwościowych z terenu gminy Brusy zapraszają osoby zainteresowane problemem uzależnień na spotkania otwarte, które odbędą się w piątki 27.09. i 4.10. br. w godzinach 18.00-20.00 w Szopie Kreatywności mieszczącej się przy budynku starej szkoły w Brusach – ul. Szkolna 1. Spotkania prowadzą osoby, które bezpośrednio dotknął problem uzależnienień. W oparciu o swoje doświadczenia oferują m.in. pomoc w poszukiwaniu specjalistycznej pomocy, wsparcie w utrzymaniu abstynencji, a także w odbudowywaniu więzi i relacji utraconych w wyniku choroby alkoholowej.

Caritas Leśno wraz z Parafią Leśno, OSP Leśno, Sołectwo Leśno i KGW Leśno przeprowadza zbiórkę darów dla osób, które ucierpiały w powodzi. Najbardziej potrzebne artykuły: woda butelkowana (najlepiej w opakowaniach 5l), środki czystości, chemiczne, baterie, latarki, świece, powerbanki, karma dla zwierząt, bandaże, opatrunki, żywność długoterminowa, agregaty, osuszacze, łopaty, szpadle, grabie i inny sprzęt, który będzie przydatny do usuwania skutków kataklizmu. Dary można składać w OSP Leśno w godzinach 17.00-19.00 do środy włącznie.  Dziękujemy za okazane serce i za już złożone dary.

W związku z powodzią w południowo-zachodniej Polsce, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o przeprowadzenie dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki do puszek.  Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć poszkodowanych.

Od jutra do soboty podczas mojej nieobecności zastępować mnie będzie brat Paweł Klimczak z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. W sprawach pilnych proszę dzwonić pod nr. tel. 532 619 190.