Ogłoszenia 22.08.2021

 1. Dzisiaj w kościele parafialnym msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję paniomMarii Sławek i Małgorzacie Kuziemskiej-Sławek za piękny koncert, który odbył się w poprzednią niedzielę, dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Leśna za organizację koncertu i wszystkim, którzy z tego wydarzenia skorzystali.
 3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii święto św. Bartłomieja Apostoła (24.08), uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej (26.08.), wspomnienie św. Moniki (27.08.) i wspomnienie św. Augustyna (28.08.)
 4. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
 5. Nasze dożynki parafialne obchodzić będziemy 5.09. w pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 10.00. Bardzo proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego przez sołectwo Przymuszewo. Podczas każdej mszy świętej odprawimy obrzęd poświęcenia  ziarna siewnego i nasion.
 6. Dom Rekolekcyjno- Wypoczynkowy w Białogórze organizuje jednodniowe wydarzenie dające możliwość zaplanowania wypoczynku dla całej rodziny przy jednoczesnym odnowieniu relacji z Panem Bogiem. Hasło tegorocznego wydarzenia to ,,Wyrwani z sieci”. W programie wydarzenia: konferencje, uwielbienie, spowiedź, Eucharystia, koncerty, modlitwa wstawiennicza, a także zajęcia dla dzieci. WIELKI POŁÓW odbędzie się w Białogórze, w ostatnią sobotę wakacji. 
 7. Zbliża się doroczny odpust na Kalwarii Wielewskiej ku czci Matki Bożej Pocieszenia. Główna suma odpustowa w niedzielę 29.08. o godz. 11.00 pod przewodnictwem księdza biskupa Arkadiusza Okroja. Szczegóły uroczystości na plakacie pod chórem.
 8. Dnia 4 września organizowany jest wyjazd do sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II do Torunia. Koszt około 40 zł. Zapisy przyjmuje pani Renata Nakielska. Zgłoszenia telefoniczne pod numerem 692 763 898.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”
 10. Burmistrz Brus informuje, że  w dniu dzisiejszym (22.08.br.) mieszkańcy Leśna i okolic mają możliwość zaszczepić się przeciw COVID-19  w specjalnym SZCZEPIBUSIE.  Zapisy osób zainteresowanych szczepieniami bezpośrednio u Sołtysa p. Stanisława Miszewskiego – tel. 886 035 907 (zapisy przyjmowane do godz. 11.30). Akcja organizowana jest przez Gminę Brusy przy współudziale Wojewody Pomorskiego p. Dariusza Drelicha. Szczepibus jest profesjonalnie wyposażony pod względem wymogów sanitarnych, jak i bezpieczeństwa osób szczepionych i personelu szczepiącego.  Obsługiwany jest przez Zespól z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Również dzisiaj w godzinach 14.00-17.00 w Brusach – podczas trwania Festynu parafialnego przy Domu Nawiedzenia – mieszkańcy będą mieli możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 . Szczepibus stacjonował będzie w sąsiedztwie Domu Nawiedzenia.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.

                                                                                         ks. Damian Drozdowski