Ogłoszenia 22.05.2022

 1. Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 Po mszy o godzinie 8.00 nabożeństwo majowe.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00. Zachęcam, by według dawnych zwyczajów gromadzić się również przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii.
 3. Od poniedziałku do środy przed mszą o 18.00 odbywać się będą procesje błagalne z prośbą o urodzaje wg dawnego zwyczaju Dni Krzyżowych. W poniedziałek udamy się
  z procesją do krzyża przy posesji p. Sikorskich, drugiego dnia udamy się do kapliczki przy posesji p. Ostrowskich a trzeciego dnia do figury św. Izydora.
 4. Od poniedziałku do środy nabożeństwo majowe o godz. 17.45 i w środę z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Po procesji błagalnej i mszy w środę spotkanie grupy Domownicy Boga.
 5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych (24.05.)
  i św. Filipa Neri (26.05.)
 6. W czwartek otoczmy modlitwą i naszą serdecznością wszystkie mamy z okazji Dnia Matki,
  w modlitwie pamiętajmy również o zmarłych matkach.
 7.  W sobotę 28.05 wyruszy z naszej parafii do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu piesza pielgrzymka. Nasze pielgrzymowanie rozpoczniemy mszą o godz. 7.30. Wymarsz o godz. 8.30. Można będzie swoje podręczne bagaże umieścić po mszy w busie. O godz. 12.00 przywitanie pielgrzymów przy sanktuarium kalwaryjskim, o 15.00 droga krzyżowa na kalwarii wielewskiej.  W drodze powrotnej będzie można skorzystać z autokaru firmy Robus, który będzie podstawiony w okolicy domu kultury we Wielu ok. godziny 17.30. a rano zawiezie pielgrzymów na mszę odpustową do Wiela. Wyjazd o godz. 8.00. Zbiórka przy plebanii. Po pożegnaniu pielgrzymów o godz. 13.00 wrócimy do Leśna również pieszo. Powitanie pielgrzymów ok. godz. 16.00 i nabożeństwo majowe od figury na wjeździe do Leśna.
 8.  W związku z tym, że duża część parafian weźmie udział we mszy odpustowej na jedynej kalwarii w naszej w diecezji we Wielu o godz. 10.00. Msze w przyszłą niedzielę będą tylko w naszym kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.00.
 9.   Dnia 4 czerwca 2022 pod hasłem „Na krańce świata” odbędzie się XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Zostało już tylko kilka wolnych miejsc.
  W związku z wyjazdem na Lednicę nasza adoracja z pierwszej soboty miesiąca będzie przeniesiona na 11.06.
 10. Dnia 5 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Przygotowane będą atrakcje dla dzieci, pokaz strażacki, smaczne stoiska przygotowane przez parafialne Koła Gospodyń Wiejskich.
 11.  Próby przed uroczystością I Komunii w tym tygodniu we wtorek i w czwartek o godz. 16.00
 12.  Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca br. W bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie będzie poprzedzone nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie od 27 maja do 4 czerwca, o godz. 20.00.
 13. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w Weekendowych Dniach Skupienia „Nie bój się! Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki (Hbr 13, 8)”, które odbywać się będą od 10 do 12 czerwca 2022 roku.
 14. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, zaprasza młodzież do przeżycia rekolekcji, które odbędą się w Sierakowicach w dniach 25 – 29 czerwca br.
 15. W dniach 1-2 lipca br. odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem ,,Błogosławiona Natalia Tułasiewicz – Patronką Nauczycieli Polskich”. Dostęp do szczegółowych informacji w/w wydarzeń diecezjalnych jest na stronie internetowej parafii. 
 16. Zmarła śp. Helena Meger, l. 85, zamieszkała w Chojnicach. Jej pogrzeb odbył się w sobotę Zmarłą Helenę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 17. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                    

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski