Ogłoszenia 21.11.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dzisiejsza niedziela 21 listopada 2021 r., jest dniem powołań w diecezji. Kolekta jest przeznaczona jest na potrzeby naszego seminarium. Na dzisiaj również została ogłoszona w Kościele ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.  Środki zbierane podczas zbiórki do puszek są przeznaczone – za pośrednictwem Caritas – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego.

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z rosnącą liczbą zachorowań.

Modlimy się już nowymi wypominkami rocznymi. Jeżeli pojawił się błąd w przepisanych imionach lub nazwiskach to proszę o informację.

16 listopada odbyło się w naszym kościele spotkanie synodalne.  Wspólnie zastanawialiśmy się nad rzeczywistością Kościoła. Po niedzieli odbędzie się spotkanie synodalne na szczeblu dekanalnym. Dlatego zachęcam, aby jeszcze dzisiaj – może w gronie rodzinnym odpowiedzieć na pytania synodalne, które są w ankiecie na naszej parafialnej stronie.

W środę po mszy świętej o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Cecylii (22.11),
św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy (24.11). Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej, dlatego solenizankom, parafialnej scholii i chórowi, panu organiście życzymy wszelkiej pomyślności i radości z pełnionej posługi.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Od poniedziałku na naszych cmentarzach będzie zakręcona woda w związku zbliżającym się okresem zimowym.

Od poniedziałku do czwartku zastępować mnie będzie w parafii ks. Radosław Karczewski w związku z moim wyjazdem na rekolekcje kapłańskie do Białogóry.

Dzisiaj przy rzece koło młyna w miejscowości Kaszuba na godz. 13.00 zapraszamy parafialny klub morsa i wszystkich chętnych na morsowanie.

Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy w wieku 65+ do udziału w bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie. Zapisy telefoniczne osób w wieku 65 – 75 lat prowadzi do środy 24 listopada Urząd Miejski w Brusach. Natomiast seniorzy, którzy ukończyli 75 rok życia, proszeni są o rejestrowanie się na szczepienia w ośrodku zdrowia w Brusach. Szczegóły na stronie www.brusy.pl.

Zmarła nasza parafianka Teresa Janta, l. 73 jej pogrzeb odbył się w piątek 19.11. , zmarł nasz parafianin Józef Borzyszkowski, l. 85 – jego pogrzeb odbył się w sobotę 20.11. Zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                    ks. Damian Drozdowski