Ogłoszenia 21.04.2024.

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00  i 11.30.

We wtorek o godz. 19.00 zapraszam wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Włoch na spotkanie organizacyjne. Proszę zabrać dowód osobisty.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ul. Myśliwskiej, którzy czekają na spotkanie z  Maryją w znaku ikony. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o dar nowych powołań do służby w Kościele. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

W piątek 26 kwietnia na godzinę 20.00 Grupa Młodzieżowa zaprasza na nabożeństwo wielkanocne: „Droga Światła”. Prosimy zabrać ze sobą świece.

W tym tygodniu obchodzimy uroczystość św. Wojciecha (23.04.), wspomnienie św. Jerzego (24.04.), święto św. Marka (25.04.).

Serdecznie zapraszamy kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy, schole parafialne z Diecezji Pelplińskiej na zjazd służb liturgicznych, który odbędzie się w Pelplinie, w sobotę 27 kwietnia. Więcej szczegółów na stronie https://ministranci.diecezja-pelplin.pl/.

Dnia 7.05. odbędzie się w naszej parafii wizytacja pasterska księdza biskupa Ryszarda Kasyny połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Ogarnijmy młodzież i to wydarzenie naszą modlitwą. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością bierzmowania. Spotkanie z próbą liturgiczną dla młodzieży w poniedziałek 29.04. po mszy o godz. 18.00.

W sobotę 11.05. wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do sanktuarium kalwaryjskiego we Wielu. Szczegóły uroczystości odpustowych na plakacie. Już teraz zaplanujmy sobie czas na wspólne pielgrzymowanie.

Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich, którzy pragną odnowy diecezji pelplińskiej, do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 18 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Plan spotkania na stronie internetowej naszej parafii.

Dnia 18 maja u Braci z Towarzystwa Ducha Świętego odbędzie się Pięćdziesiątnica pod hasłem: „I poczęła z Ducha”. Szczegóły wydarzenia i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej naszej parafii.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Chorych informuje o jubileuszowej 100. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 18-19 maja br. Szczegóły na stronie internetowej.

Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje kurs wychowawcy wypoczynku. Zajęcia odbywać będą się przez trzy soboty: 11, 18, 25 maja 2024 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Collegium Marianum w Pelplinie. Obecność na wszystkich zajęciach jest  obowiązkowa. Koszt kursu wynosi 170 zł od osoby (120 zł dla wolontariuszy Caritas). Zgłoszenia na kurs można dokonać przez formularz zgłoszeniowy na stronie Caritas Diecezji. W pierwszym dniu zajęć należy okazać dokument tożsamości oraz dostarczyć kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Caritas, tel. 793 820 764.

 Bardzo serdecznie dziękuję panu Dariuszowi Połczyńskiemu za wykonanie nowych schodów do plebanii. Dziękuję radzie parafialnej za pomoc i panu Bartoszowi Boczulakowi za zamontowanie nowych kamer i wznowienie monitoringu kościoła i plebanii. W piątek zabrany został ołtarz główny do zaplanowanej renowacji II jego części. Wróci do nas za kila miesięcy.

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                           

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski