Ogłoszenia 21.08.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30.

Dziękuję za wszelkie dary składane w ramach rzeczowej pomocy dla Ukrainy. Księża z Towarzystwa Ducha Świętego je dziś odbiorą. Bóg zapłać.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia w  intencji nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie NMP Królowej (22.08.), święto św. Bartłomieja (24.08.), uroczystość NMP Częstochowskiej (26.08.), wspomnienie św. Moniki (27.08.).

Zostały ostatnie egzemplarze albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

 Od tej niedzieli trwają misje parafialne w parafii we Wielu, które zakończą się odpustem ku czci Matki Bożej Pocieszenia 28.08. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ksiądz biskup Arkadiusz Okroj. Szczegóły uroczystości na plakacie.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Burmistrz Brus zaprasza do udziału w cyklicznej akcji poboru krwi – 23 sierpnia, w godz. 9:00-13:00, przy siedzibie OSP Brusy. Konieczne jest okazanie dowodu osobistego.

W niedzielę 4 września na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki.
O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę sołectwo Orlik.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia

 Zmarła nasza parafianka śp. Janina Kin z Widna, jej pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą Janinę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…                  

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski