Ogłoszenia 21.07.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj swoją modlitwą obejmujemy wszystkich kierowców i podróżujących, prosząc o bezpieczną jazdę. Stowarzyszenie MIVA Polska zdobywa fundusze na środki transportu dla misjonarzy  organizując akcję 1 grosz za 1 kilometr. Będzie możliwość wsparcia tej akcji przy wyjściu ze świątyni, jak również przy poświęceniu pojazdów, które odbywa się po każdej mszy świętej. Ta niedziela rozpoczyna XXV tydzień św. Krzysztofa.

Serdecznie dziękuję wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za rozdzielenie przyznanej żywności, dziękuję panu Tomaszowi Trzebiatowskiemu za bezpłatny transport tej żywności z Pelplina i wszystkim pomagającym w rozładunku.

Serdecznie dziękuję panom Ludwikowi Szymlek, Robertowi Szymlek,  Leszkowi Skwierawskiemu, Bogusławowi Orzłowskiemu, Jarosławowi Kryzel i starszym ministrantom za prace porządkowe zrealizowane na parafialnym nowym cmentarzu.

Dziękuje druhnom i druhom z OSP Leśno za ćwiczenia strażackie przy naszym parafialnym kościele, które odbyły się w miniony czwartek.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Zaborskiej i Wysokiej Zaborskiej, którzy przyjmują Maryję
w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu  od 16.00 do 16.45 i okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Marii Magdaleny (22.07.), święto św. Brygidy – patronki Europy (23.07.), wspomnienie św. Kingi (24.07.), święto św. Jakuba (25.07.), wspomnienie św. Joachima i  św. Anny (26.07.).

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla par pod hasłem „Zakochać się na nowo!”, które odbędą się 21 września w Leśnie. Mile widziane wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu w związku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy do 8 września przez formularz na stronie www.projektmalzeństwo.pl lub bezpośrednio u siostry Sancji: 724 349 056. Szczegóły wydarzania na plakatach, ulotkach i stronie internetowej parafii.

Parafia Skórcz organizuje w dniach 1-12 lutego 2025 roku pielgrzymkę do Meksyku. Szczegóły pielgrzymki na stronie internetowej parafii.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.