Ogłoszenia 21.06.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy
i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością i modlitwą w kościele
w oktawie Bożego Ciała uczcili Jezusa Eucharystycznego. Dziękuję za obecność na uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękuję panom niosącym baldachim, paniom niosącym feretrony, osobom od chorągwi, dziękuję dzieciom sypiącym kwiatki i opiekującym się nimi a także ich rodzicom, dziękuję tym, którzy przygotowali łuk, dziękuję służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i panu organiście.

Bardzo serdecznie dziękuję Kołu Gospodyń Wiejskich z Leśna i strażakom
z Ochotniczej Straży Pożarnej z Leśna za pomoc w pracy na nowym cmentarzu parafialnym.

W naszej świątyni pojawiły się wentylatory. Przy upalnych dniach pomogą nam przeżywać liturgię chłodząc powietrze.

We wtorek dzień szczególnej pamięci i modlitwy w intencji naszych ojców. Wypraszajmy dla nich Bożej opieki i błogosławieństwa a zmarłym radość życia wiecznego.

W środę obchodzić będziemy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek o godzinie 16.00 msza na zakończenie roku szkolnego.
Zapraszam dzieci i młodzież z naszej parafii a także ich rodziców na mszę dziękczynną
z prośbą o szczęśliwe przeżycie wakacji. Przed mszą świętą odbędzie się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły od tegorocznych absolwentów.

W piątek po mszy wieczornej spotkanie grup młodzieżowych naszej parafii.

Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w tygodniu po mszy o 18.00
a w niedzielę po mszy o 11.30

W sobotę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

Jeszcze dzisiaj nad jeziorem Warszyn o godz. 13.15 ‪Gaszyn Challenge
w wykonaniu parafialnego klubu morsa, choć jesteśmy na progu lata zapraszamy wszystkich morsujących z naszej parafii do wykonania tego ważnego zadania.
Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim nominowanym i nominującym za włączanie się do akcji pomocy dla chorych dzieci. Jest to wyrazem naszej solidarności
i otwartości serca. Bóg zapłać.

Ogłoszenie od Pana Sołtysa: Wszyscy rolnicy, którzy są zainteresowani usunięciem odpadów pochodzących z działalności rolniczej takich jak: folia rolnicza, siatka i sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag, powinni do dnia 26 czerwca br. Złożyć w Biurze Interesanta Urzędu Miejskiego w Brusach odpowiednio wypełniony i podpisany wniosek wraz z załącznikami.

Zmarła siostra Cherubina Bojanowska l.92 ze wspólnoty sióstr franciszkanek
z Orlika. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 11.00. Zmarłą siostrę polecajmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.