Ogłoszenia 21.05.2023

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00 i 18.00.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w procesjach błagalnych o urodzaje.

Dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy udali się do Wiela za czas wspólnej modlitwy i radości. Dziękuję druhom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy, dziękuję scholi za animację śpiewu, dziękuję panu Ryszardowi Łonskiemu za transport bagaży. Dziękuję niosącym krzyż, feretron, chorągwie i tuby. Dziękuję Pani Elżbiecie Łonskiej za pyszny poczęstunek na trasie pielgrzymki. Dziękuję Panu Mirosławowi Radtke za przywóz i odwóz pielgrzymów. Dziękuję za wspólną modlitwę Siostrom Franciszkankom.

Nabożeństwa majowe w kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00.

Próba dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek o godz. 15.30.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o 18.00 w kościele spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek w Dniu Matki na nabożeństwie majowym w sposób szczególny będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich żyjących matek a zmarłe mamy polecimy Bożemu miłosierdziu.

W tym tygodniu przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych (24.05.) i św. Filipa Neri (26.05.).

Już za tydzień w niedzielę 28 maja po mszy o godz. 11.30 odbędzie się parafialny festyn rodzinny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Sołtys i Rada Sołecka. Wzorem minionego roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci – dmuchańce i zajęć z animatorką zabaw, będzie pokaz strażacki, loteria fantowa i pyszne smakołyki, a ministranci naszej parafii serwować będą pyszną domową pizzę. Koło misyjne zaprasza, aby podczas festynu parafialnego wesprzeć akcję „Listek nadziei dla Afryki”. Za dobrowolną ofiarę będzie można zakupić przygotowane przez dzieci i ich opiekunów sadzonki różnych roślin i kwiatów. Zebrane datki zostaną przekazane na pomoc misjonarzom w Afryce. Młodzież z grupy: „Przebudzeni na Kaszubach” uczyć będą modlitwy do Ducha Świętego i rozprowadzać Koronkę Ku czci Ducha Świętego. Nie zabraknie dobrej muzyki i śpiewu parafialnej scholi.

Dnia 3 czerwca 2023 roku obędzie się XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Zachęcamy młodych ludzi na to mocne ewangelizujące doświadczenie wspólnoty młodego Kościoła. Zapisy po mszach w zakrystii. Koszt wyjazdu to 90 zł. Zapisy tylko do piątku.

Moderator Diecezjalny Żywego Różańca – ks. Rafał Barciński zaprasza na ogólnopolskie spotkanie Żywego Różańca, które po raz jedenasty odbędzie się na Jasnej Górze w dniach 2-3 czerwca br. pod hasłem „Różaniec siłą chorych i cierpiących”. Zaproszeni na pielgrzymkę są członkowie Żywego Różańca, moderatorzy, zelatorzy oraz wszyscy, którzy pragną wspólnie modlić się za wstawiennictwem Matki Bożej. Plan spotkania na Jasnej Górze zamieszczony jest na plakacie na stronie internetowej.

Caritas Diecezji Pelplińskiej organizuje kurs wychowawcy wypoczynku. Zajęcia odbywać będą się przez trzy soboty: 3, 10, 17 czerwca 2023 w godzinach od 9.00 do 15.00 w Collegium Marianum w Pelplinie. Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa. Koszt kursu to 170 zł od osoby (120 zł dla wolontariuszy Caritas). Zgłoszenia na kurs można dokonać przez formularz zgłoszeniowy na stronie Caritas Diecezji. W pierwszym dniu zajęć należy okazać dokument tożsamości oraz dostarczyć kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Caritas, tel. 793 820 764.

Krajowy duszpasterz Apostolatu Margaretka zaprasza na pielgrzymkę osób modlących się za kapłanów, która odbędzie się 10 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na stronie internetowej.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, Każdego roku w Pelplinie organizowane są duszpasterskie spotkania młodzieży, pod nazwą „Przystań”. Jest to dobra okazja, aby poprzez warsztaty, wspólną modlitwę, liturgię Mszy świętej, uwielbienie Pana Jezusa i koncert ewangelizacyjny głosić Ewangelię. Zapraszam zatem Was wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na które Wasi duszpasterze organizują już wyjazd. Zapytajcie ich proszę o szczegóły i niech Was nie zabraknie na „Przystani”. Do zobaczenia zatem w Pelplinie w sobotę, 17 czerwca tego roku. Wasz Biskup Ryszard. Zachęcam do zapisywania się na ten wyjazd w zakrystii.

 Bardzo serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Miszewskiemu za współpracę i działalność na rzecz Kościoła w ramach pełnionej funkcji sołtysa. Życzymy wielu Bożych łask i zdrowia. Nowemu panu sołtysowi Ludwikowi Szymlekowi życzymy owocnej współpracy z ludźmi. 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.  Do zobaczenia na festynie!                                 

                                                                                                                                       ks. Damian Drozdowski