Ogłoszenia 21.02.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy 
z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę 
o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. Dzisiaj o 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

Od tej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczyna się w dekanalny kurs przedmałżeński, który potrwa przez 5 kolejnych niedziel. Spotkania będą się odbywały o godz. 16.30 w Domu Nawiedzenia w Brusach. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć związek małżeński zachęcamy do uczestnictwa. Odbycie tego kursu jest konieczne w ramach przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. 

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. 

Dziękuję za obecność na adoracji Najświętszego Sakramentu w dniach poprzedzających Wielki Post, za wspólne przeżycie środy popielcowej

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 16.00 i po mszy o godz. 17:00

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”. Można nabyć kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Rekolekcje wielkopostne w czasie pandemii będziemy mogli przeżyć także za pośrednictwem telewizji Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3, Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3 Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3. Serdecznie zachęcamy.

II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele jako Niedziela „Ad Gentes” w tym roku pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Przed kościołem odbędzie się zbiórka na rzecz misjonarzy. W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Pod chórem można zabrać skarbonki „Caritas” – jałmużna postna: „Czas Miłosierdzia”. Możemy także wspomóc dzieła Caritas – pod chórem można zabrać również ulotkę informacyjną o odpisaniu 1% podatku na rzecz tej kościelnej organizacji.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 19 marca. Można będzie ruszyć tradycyjnie na 4 trasach. Szczegółowe informacje będą w następną niedzielę. 

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski