Ogłoszenia 20.12.2020

Msze święte o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30. W kościele na mszy 
i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. W naszym kościele na mszy lub nabożeństwie według nowych regulacji może być 25 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Dzisiaj odbywa się kiermasz misyjny. Jest to wspólna akcja dzieci i opiekunów koła misyjnego. Do nabycia będą figurki dzieciątka Jezus i aniołki. Ofiary z kiermaszu przeznaczone będą na pomoc dzieciom Masajskim w Afryce. 

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii.

Dziękuję rodzicom ministrantów za przygotowanie kiermaszu w minioną niedzielę i Wam za to, że zakupiliście ozdoby świąteczne i ciastka jednocześnie wspierając naszą służbę liturgiczną.

Jeżeli ktoś jeszcze chciałby skorzystać ze spowiedzi przed świętami proszę korzystać ze spowiedzi przed mszami a dodatkowa okazja do spowiedzi będzie we wtorek od 15.00 do 16.00

Przed nami ostatnie dni rorat zapraszam w poniedziałek 16.00 – małe dzieci z rodzicami, poniedziałek 17.00 – przedszkole i „0” wtorek 16.00 – klasa I, wtorek 17.00 – klasa II środa 16.00 klasa III, środa 17.00 – klasa IV. Ostatnia transmisja rorat odbędzie się wyjątkowo w środę. Zachęcam do jej oglądania. Podczas mszy roratniej wylosujemy figurki Pana Jezusa, które na stałe trafią do dwóch domów w naszej parafii. Dziecko, które zostanie wylosowane przychodzi w wigilię na mszę na godzinę 8:00 i po niej otrzyma figurkę. 

W czwartek obchodzić będziemy wigilię Bożego Narodzenia. Msza w ten dzień o godz. 8:00. Zachęcam do zachowania dawnego zwyczaju – wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podczas całego dnia i wieczerzy wigilijnej.  

Uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy śpiewającym czuwaniem o godz. 23.30 i pasterką o północy. Z racji trwających obostrzeń ta msza będzie transmitowana. Msze w dzień Bożego Narodzenia wg porządku niedzielnego o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30 Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. 

Ten sam porządek mszy będzie w drugie święto, kiedy w liturgii obchodzimy święto św. Szczepana, w ten dzień po mszach odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet `Lubelski i szkolnictwo katolickie. W pierwsze święto po mszy o godz. 11.30 nabożeństwo przywitania żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.

W następną niedzielę Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Jezusa. Dodatkowa msza święta o godz. 12:30 a po niej komunia święta o 13:30. W tę niedzielę o godz. 10.00 odbędzie się symboliczne rozesłanie kolędników misyjnych. Z racji pandemii Kolędnicy Misyjni nie będą mogli się udać do naszych domów, dlatego przygotowali on-line animację misyjną w postaci filmiku, do którego obejrzenia zapraszamy od 26.12 na Facebooku. Po mszach odbędzie się zbiórka do puszek dla dzieci masajskich w Afryce. 

Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do odbioru styczniowy numer „Rycerza Niepokalanej”.

 Rada duszpasterska i ekonomiczna naszej parafii podjęła decyzję, aby odwiedziny duszpasterskie odbyły się w tradycyjny sposób z zachowaniem reżimu sanitarnego. Odbywać się będą one wg wyznaczanego planu. Jeżeli ktoś nie może przyjąć kolędy z racji choroby, kwarantanny, lub obawy przed zarażeniem niech powiadomi osobę, która obwozi księdza. Mieszkańców Leśna poproszę o wcześniejszą informację telefoniczną. Kolęda odbywać się będzie bez udziału ministrantów. Na początku każdej kolędy odbędzie się w domach obrzęd poświęcenia wody. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na zbliżający się remont posadzki prezbiterium naszej świątyni. 

 Ochotnicza Straż Pożarna w Leśnie informuje, że dzięki zbiórce, która odbyła się 18.10.2020 roku przy kościele w Leśnie zakupione zostały 4 radiotelefony Hytera PD 565, których koszt wyniósł 6150 zł. W ubiegłą niedzielę podczas akcji roznoszenia kalendarzy OSP Leśno, dzięki mieszkańcom naszej parafii udało się zebrać kolejną kwotę pieniężną w wysokości 6400 zł. Za zebrane pieniądze zakupione zostały 3 latarki, 17 par rękawic ochronnych do akcji oraz lanca do gaszenia pożarów komina. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, cieszymy się, że możemy na Was liczyć. Pozdrawiamy naszym strażackim zawołaniem: „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!” Bóg zapłać!

 Doskonale pamiętamy, że nasza parafia włączyła się w pomoc materialną dla małego Olka. Tym razem w akcję włączyła się parafia Dziemiany. Nasi ministranci z Orlika też chcą pomóc, wystawiając na licytacje swoje puchary zdobyte w licznych zawodach sportowych. Zachęcamy by nabyć je w formie cegiełki i w ten sposób pomóc choremu dziecku. Dziękujemy ministrantom z Orlika za taki piękny gest solidarności.

 Zmarł nasz parafianin Jan Zblewski l.82, zamieszkały przy ul. Słonecznej. Różaniec w jego intencji po mszy 11.30. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00. Polećmy zmarłego Jana miłosierdziu Bożemu… Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

  Życzę parafianom i modlącym się z nami błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                               ks. Damian Drozdowski

Plan kolęd

27.12.2020                  Lamk od. 14.00

28.12.2020                  Orlik – prawa strona od 13.00

29.12.2020                  Orlik – lewa strona od 13.00

30.12.2020                  Wybudowanie pod Przymuszewo od 13.00

2.01.2021                     Wybudowanie pod Zalesie od. 10.00

3.01.2021                     Kaszuba od. 13.00