Ogłoszenia 20.09.2020

 1. Dzisiaj obchodzimy parafialny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 a o godzinie 11.30 suma odpustowa. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję ks. kan. Andrzejowi Szopińskiemu za wygłoszone rekolekcje, które nas przygotowały do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję wszystkim, którzy w tych rekolekcjach uczestniczyli. Dziękuję księżom za pomoc w słuchaniu spowiedzi.
 3. Dziękuję wszystkim za pomoc w przygotowaniach do parafialnego odpustu zarówno od strony duchowej jak i materialnej. Dziękuję za pomoc w podjęciu spowiedników jak i kapłanów z naszego dekanatu. Dziękuję za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Dziękuję za przygotowanie liturgii na sumę odpustową.
 4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Kaszubie obok domu p. Szreder poświęcenie odnowionego krzyża.Serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji dziękuję za troskę o znaki naszej wiary, za troskę o krzyże i kapliczki przydrożne.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w nabożeństwie fatimskim 13 września. 
 6. Gratuluję wszystkim z naszej parafii, którzy podjęli trud ekstremalnej drogi krzyżowej.
 7. W czwartek 17.09. zakończyliśmy renowację pierwszej części sufitu naszej świątyni. Prawdziwy prezent na parafialny odpust. Już teraz serdecznie dziękuję za Wasze wsparcie i troskę o naszą parafialną świątynię. Szczegółowe podziękowania, informacje o wykonanych pracach i dalszą wizję prac przy naszym kościele przedstawię za tydzień. Bóg zapłać!
 8. W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty a w środę wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny 
 9. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 10. W czwartek po mszy o godz. 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych, licznych i świętych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych. 
 11. Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy, którzy ukończyli 65 rok życia do zaszczepienia się przeciwko grypie. W tym roku zaszczepionych zostanie 400 osób. Zainteresowani proszeni są o kontakt telefoniczny z Urzędem Miejskim w Brusach. W przypadku dużej liczby zgłoszeń, w pierwszej kolejności kwalifikacji do szczepienia zostaną poddane osoby najstarsze wiekiem.
 12. Za tydzień w naszym kościele gościć będziemy Zespół Młodzieży Zmartwychwstańczej, który uświetni msze swoim śpiewem. Po mszy będzie możliwość wsparcia zespołu.
 13.  Do odebrania w zakrystii kolejny numer czasopisma: Pielgrzym.
 14.  Przy wyjściu ze świątyni można nabyć 2 tomy książki pt. ”Ziarno Słowa” z rozważaniami słowa Bożego na każdy dzień autorstwa księdza Andrzeja naszego rekolekcjonisty. 
 15. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski