Ogłoszenia 20.08.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w nabożeństwie fatimskim. Na uczestników nabożeństwa czekała niespodzianka. Uroczyście wprowadziliśmy relikwie św. Hiacynty i św. Franciszka – pastuszków, którym objawiła się Maryja. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Szymonowi Chamier Cieminskiemu za pomoc w uzyskaniu relikwii w Fatimie. Kiedy zostanie zakupiony relikwiarz relikwie świętych z Fatimy będą na stałe w naszym kościele.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Piusa X (21.08.), Najświętszej Maryi Panny, Królowej (22.08.), święto św. Bartłomieja Apostoła (24.08.) i uroczystość NMP Częstochowskiej (26.08.).

Za tydzień w niedzielę odbędzie się odpust ku czci MB Pocieszenia w sanktuarium we Wielu. Szczegóły uroczystości na plakacie.

W następną niedzielę w naszym kościele o godz. 14.00 odbędzie się msza święta, w czasie której swoją pierwszą profesję zakonną złoży brat Dariusz Pitroch z Towarzystwa Ducha Świętego. Zachęcam do udziału w uroczystościach i ogarnięcia brata Dariusza modlitwą na początku jego drogi zakonnej.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Brusach odbędzie się „Koncert Uwielbienia”, poprzedzony 3-dniowymi warsztatami muzycznymi, w których wezmą udział nasi parafianie, m.in. członkowie chóru i scholi. Serdecznie zapraszamy na to piękne muzyczne wydarzenie.

W niedzielę 3 września na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę sołectwo Skoszewo. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

Siostry Franciszkanki zapraszają na spotkanie dla małżeństw p.t. „Przysięga małżeńska przed laty i dziś”, które odbędzie się we Wielu w Ośrodku Wypoczynkowym EFKA, dnia 23 września br. w godz. 9-16. Spotkanie poprowadzi małżeństwo Agnieszka i Krzysztof Prinz z Bydgoszczy. Zachęcamy do udziału wszystkich małżonków pragnących spędzić owocny dzień na pogłębianiu i umacnianiu swojej więzi małżeńskiej. Więcej informacji i zapisy u siostry Sancji mailowo lub telefonicznie: sancja.osf@gmail.com / 724 349 056.

Kościół to miejsce szczególne, w którym należy się godnie zachowywać, ale również być stosownie ubranym. Zwracam się z prośbą, by w czasie letnim zakładać strój świąteczny, godny tego miejsca.

Burmistrz Brus oraz Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Miejskim w Brusach informują, że we wtorek 22 sierpnia w  godz. 9.00 – 13.00  przy Domu Strażaka w Brusach odbędzie się mobilna akcja poboru krwi.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody
i regeneracji sił duchowych i fizycznych.