Ogłoszenia 20.03.2022

 1. Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30
 2. Po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej komunii. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 3. Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.
 4. W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek w świetlicy o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.
 6. Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa po mszy o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.
 7. W piątek obchodzimy w Kościele uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.00 w naszym kościele w łączności z Papieżem i Biskupami całego  świata dokonamy aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. 25.03. jest to także dzień świętości życia. Na mszy o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to modlitwa, którą chronimy przez 9 miesięcy dzieci nienarodzone. Osoby chętne do podjęcia duchowej adopcji przynoszą ze sobą świece, aby przy zapalonych świecach złożyć przysięgę. Otrzymają też legitymację z codzienną modlitwą.
 8. W piątek po mszy o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie formacyjne kandydatów
  do bierzmowania z grupy I i IV.
 9. Jeżeli ktoś na terenie naszej parafii przyjmuję uchodźców wojennych z Ukrainy proszę
  o kontakt.
 10. Za tydzień w sali wiejskiej w Leśnie o godz. 14.00 odbędzie się koncert charytatywny: „Sercem z Ukrainą”. Podczas koncertu odbędzie się aukcja. Zebrane fundusze zostaną przekazane na pomoc Ukrainie.  Szczegóły koncertu na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
 11. W związku z koncertem Gorzkie Żale będą za tydzień po mszy o godz. 8.00.
 12. Dnia 1 kwietnia po mszy świętej o godz. 20.00 w kościele parafialnym w Dziemianach wyruszy VII Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru są tradycyjnie 4 trasy. Tegorocznym rozważaniom będzie towarzyszyć temat: Droga Pojednania. Zapisy na stronie: https://dziemiany.edk.org.pl
 13. W Niedzielę Palmową, 10 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce celebracja diecezjalna  dla młodzieży. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Chętnych na wyjazd zapraszam do zapisów. Zapisać można się w zakrystii.
 14. Duszpasterstwo osób żyjących w związkach niesakramentalnych zaprasza na rekolekcje pt. „Wspaniała wieść dla wszystkich!”, które odbędą się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Pelplińskiej w Białogórze w dniach 6-8 maja 2022 r. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Zdunkiewicz (diecezja płocka). Koszt 250 zł od osoby. Zapisy poprzez formularz, który jest dostępny na stronie www.dombialogora.pl
 15. Gmina Brusy i Parafialny Zespół Caritas w Brusach zapraszają do udziału w zbiórce rzeczowej na rzecz uchodźców z Ukrainy. Spodziewany jest przyjazd większej grupy potrzebujących. Dary można składać w Samorządowym Żłobku w Brusach, od poniedziałku do piątku, w godz. 11:00-17:00. Potrzebny jest sprzęt AGD (pralki, lodówki), żywność, środki higieny i czystości oraz inne rzeczy codziennego użytku. Lista niezbędnych artykułów jest dostępna na stronie internetowej Gminy Brusy i Parafii Wszystkich Świętych.
 16. Na stronie internetowej zamieszczony został apel policji, która przestrzega przed przestępcami wyłudzającymi od seniorów pieniądze.
 17. Do odebrania kolejny numer czasopisma: Pielgrzym.
 18. Zmarła nasza parafianka Jadwiga Bronka, l.87 z Leśno Wybudowanie. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą Jadwigę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 19. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski