Ogłoszenia 2.10.2022.

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30.

Dzisiaj po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się
w tym roku do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Po mszach świętych będzie można nabyć ręcznie wykonane różańce przez dzieci z Koła Misyjnego. Ofiary składane przy zakupie są przeznaczone na rzecz naszego ogniska misyjnego.

Dziękuję za obecność i modlitwę na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca, dziękuję naszej parafialnej scholi. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

 W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej od godz. 8.00.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu (4.10.), św. Faustyny Kowalskiej (5.10), i NMP różańcowej (7.10).

Październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej.
W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 18.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy różańcem o godz. 17.30. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych.

Diecezjalny Moderator Żywego Różańca przypomina, że w sobotę, 8 października br. w bazylice katedralnej w Pelplinie odbędzie się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Do udziału zaproszone są „Margaretki” – osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów.

W biurze parafialnym po  mszy wieczornej, z wyjątkiem czwartku i piątku,  można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok. Natomiast jutro będę przyjmował intencje od. godz. 10.00 do godz. 14.00.

W dniach 15-22.01.2023 organizujemy pielgrzymkę z naszej parafii do Ziemi Świętej. Szczegóły wyjazdu, koszt i plan pielgrzymki można zobaczyć na stronie internetowej parafii. Zapisy w biurze parafialnym. Do końca października wpłacamy zaliczkę w wysokości 2 tyś. złotych.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”. W zakrystii do nabycia kalendarze na 2023 rok – duże w cenie 10 zł i małe po 5 zł.  

Zmarła nasza parafianka śp. Elżbieta Gierszewska, l. 70, zamieszkała Leśno Wybudowanie. Jej pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą Elżbietę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                          ks. Damian Drozdowski