Ogłoszenia 2.08.2020

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego. Dziękuję w imieniu pana Daniela Kasprowicza – misjonarza
z Madagaskaru za życzliwość, modlitwę i ofiary składane na rzecz misji.

Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Od poniedziałku zaczynają się prace malarsko-konserwatorskie. Bóg zapłać!

Dziękuję za obecność na sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję parafialnej scholii za jej piękne prowadzenie i śpiew.

W czasie wakacyjnego wypoczynku zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody
a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań.

W pierwszy czwartek miesiąca obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W ten dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz. 15.00 do 17.00. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja
do spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00.

W pierwszy czwartek miesiąca odwiedzę chorych z posługą sakramentalną:
w Przymuszewie, Lendach, Peplinie, Widnie, Orzechowie, w Leśnie Wybudowaniu, Główczewicach, Lamku. W piątek w Leśnie i Kruszyniu.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi we wtorek, 4 sierpnia, w godz. od 9.00 do 12.00, w punkcie przy Domu Strażaka w Brusach.

Chętne osoby proszone są o rejestrację w Urzędzie Miejskim do poniedziałku,
3 sierpnia, do godz. 15.00.

Jasnogórskie Święto Dziękczynienia za Plony, odbędzie się w dniach 5 i 6 września br. w Częstochowie. Ze względu na trwający stan epidemii zachęcamy rolników
do indywidualnego lub rodzinnego wyjazdu przy zachowaniu wszystkich przepisów sanitarnych i wytycznych władz państwowych.

Diecezjalne Dożynki pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny odbędą się w tym roku wyjątkowo w nieco zmienionej formie – z podziałem
na dekanaty. Dekanat Bruski, do którego należymy będzie miał dożynki diecezjalne w niedzielę, 30 sierpnia o godz. 11.00 w Tucholi w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w łączności z Samorządem Województwa Kujawsko Pomorskiego.

Nasze dożynki parafialne odbędą się 6.09 o godz. 10.00. O przygotowanie wieńca dożynkowego poproszę w tym roku sołectwo Główczewice. W tym dniu odprawimy również obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

Wyruszyły na szlak pielgrzymki piesze na Jasną Górę, także z naszej diecezji. Włączmy się w to pielgrzymowanie naszą osobistą modlitwą.

W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Józefy Gemba parafianki z parafii Brusy, lat 72. Jej ciało spoczęło na naszym parafialnym cmentarzu. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.