Ogłoszenia 2.06.2024

Dzisiaj msze godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie dla Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Po mszy o godz. 10.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziękuję parafialnej scholi i wszystkim, którzy modlili się razem z nami na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca.

Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom za piękne przeżywanie Białego Tygodnia. Dziękuję paniom katechetkom za towarzyszenie dzieciom w tych dniach. Dziękuję za piękne przeżycie procesji Bożego Ciała. Podziękowanie składam mieszkańcom ulic Marii Ludwiki, Klonowej, Wykopaliskowej i Polnej za piękne ołtarze, a mieszkańcom parafii za udekorowanie domów na trasie procesji. Dziękuję służbie liturgicznej, niosącym feretrony i sztandary. Dziękuję niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dziewczynom, które przy tym pomagały. Dziękuję za zrobienie łuku i strażakom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy. Dziękuję Wszystkim za liczny i pobożny udział w procesji.

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Jeziornej oraz mieszkańców ul. Wykopaliskowej którzy czekają na spotkanie z  Maryją w znaku ikony. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W pierwszy czwartek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej od godz. 8.00. W ten dzień adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 16.45, na której modlić się będziemy o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Na mszy o godz. 18.00 poświęcimy wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po mszy spotkanie grupy Domownicy Boga.

W pierwszy piątek miesiąca dodatkowa okazja  do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy (3.06.), św. Bonifacego (5.06.), uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (7.06.) i wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi (8.06.).

Duszpasterstwo Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterskim zapraszają w niedzielę, 16 czerwca br. do Pelplina wszystkie rodziny, grupy formacyjne związane z duszpasterstwem rodzin, aby pielęgnować, kształtować i promować wartość małżeństwa i rodziny. Wydarzenie pod nazwą „Przystań dla rodzin” rozpocznie się uroczystą Mszą Świętą w bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Ryszarda Kasyny o godz. 13.30. Następnie na terenie Dawnego Opactwa Cysterskiego będzie można wysłuchać świadectw i konferencji oraz uczestniczyć w pikniku rodzinnym, którego zwieńczeniem będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy.

 Parafia pw. świętego Józefa w Tczewie organizuje 22 czerwca br. w godz. od 12.00 do 17.30 diecezjalny festyn dla osób z niepełnosprawnością. Więcej informacji na parafialnej stronie internetowej.

 Za tydzień w niedzielę  9 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się III festyn parafialny przy budynku i w ogrodzie plebanii. Będą atrakcje dla dzieci, smaczne stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii. Będziemy mieli możliwość udziału w loterii i nie zabraknie atrakcji muzycznych. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtys, Rada Sołecka  i Stowarzyszenie Ziemia Zaborska.

 Nasza parafia organizuje wyjazd na Diecezjalny Dzień Młodzieży „Przystań”, który odbędzie się
17 czerwca w Pelplinie. Zgody do podpisania przez rodziców do odebrania w zakrystii. Zgłoszenia na wyjazd przyjmuję tylko do dzisiaj.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i  „Rycerz Niepokalanej”.

Zmarł nasz parafianin śp. Alfons Frymark, l. 91, zamieszkały w Leśnie Wybudowanie 9. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Różaniec w jego intencji po mszy o godz. 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Zmarłego śp. Alfonsa polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                      

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski