Ogłoszenia 2.04.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Zaraz po nich spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Po mszy o godz. 10.00 procesja z palmami dookoła kościoła. Za udział w gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Przed kościołem na corocznym kiermaszu wielkanocnym wspierającym naszą służbę liturgiczną, można nabyć palmy do poświęcenia, liczne, piękne, ręcznie robione wielkanocne ozdoby, pyszne wypieki, smakołyki i słone przekąski. Bardzo serdecznie zapraszamy. Można jeszcze nabyć świece caritas – duże paschaliki w cenie 15 zł, małe po 10.00 zł.

Wyjazd do Kościerzyny na celebrację Dnia Młodych  dzisiaj o godz. 12.30.

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w drodze krzyżowej ulicami Leśna, dziękuję druhom strażakom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy, dziękuję młodzieży za rozważania, panu organiście, pani Marii Wysockiej i scholi za śpiew. Dziękuję ojcu Arkadiuszowi Czaja, siostrom franciszkankom i wszystkim za wspólną modlitwę i czynny udział w niesieniu krzyża.

Dziękuję wszystkim za udział w adoracji w pierwszą sobotę miesiąca kwietnia.

Z racji spowiedzi w dekanacie od poniedziałku do środy zmienione są godziny wieczornych mszy świętych.

Nasza spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.30.

W środę po mszy o godz. 18.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie zbiórka dla całej służby liturgicznej.

Przed nami Święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek – w ten dzień przeżywamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.  Podczas uroczystej mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd mandatum – obmycie nóg wybranym mężczyznom. Zostanie także udzielona komunia pod dwiema postaciami.

Wielki Piątek – dzień śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa. Liturgia z adoracją krzyża rozpocznie się  o godz. 18.00 (ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie).

Wielka Sobota – uroczyste przeżywanie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Podczas celebracji odbędzie się liturgia światła, liturgia słowa, liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego,  liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Zachęcam, by przynieść świece chrzcielne. Proszę o niesienie baldachimu, chorągwi Róż Różańcowych i feretronów.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (18-60 lat) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat).

Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej trwamy na nowennie do Bożego Miłosierdzia. Adoracja przy ołtarzu adoracji w czwartek po liturgii do 22.00, a w piątek od 8.00 do 17.30. Adoracja przy grobie Pańskim będzie w Wielki Piątek po liturgii do godz. 22.00 od 21.00 Gorzkie Żale, a w Wielką Sobotę od godz. 8.00 do 19.30 z godzinną przerwą od 12.30 do 13.30.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 12.00 i 14.00. Przy święconce zachęcam, by przynieść ofiary ze skarbonek Caritas ze swoją jałmużną wielkopostną. 

Dnia 15 kwietnia o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się spotkanie z zajączkiem dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III. W programie: animacje, słodki poczęstunek oraz szukanie upominku od zajączka. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapisanie dzieci w sekretariacie szkoły oraz wpłatę 10 zł. Serdecznie zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Leśnie, Sołtys i Rada Sołecka, Stowarzyszenie Ziemia Zaborska, Radny oraz Szkoła Podstawowa w Leśnie.

Następna niedziela to niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze o godz. 8.00, 10.00, i 11.30, po mszy o godz. 10.00 procesja wielkanocna dookoła kościoła. Proszę o niesienie baldachimu, chorągwi Róż Różańcowych i feretronów.Przed kościołem będzie zbiórka na rzecz Nikodema Łangowskiego. Ten pięciolatek choruje na atrezję lewego ucha i potrzebna jest operacja wykonywana w USA. Ze względu na koszt operacji, który przekracza pół miliona złotych rodzice proszą o pomoc. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.siepomaga.pl/nikodem-langowski.

Zmarł nasz parafianin Jan Jerzy Warnke, l.74 zamieszkały w Orliku. Jego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Jana polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.                      

ks. Damian Drozdowski