Ogłoszenia 19.12.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Dziękuję rodzicom ministrantów za piękny kiermasz świąteczny a Wam za zainteresowanie i kupno pięknych dzieł własnoręcznych i smakołyków.  

Mam zaszczyt zaprosić Was bardzo serdecznie na przedstawienie świąteczne pt. „Święta, święta i po świętach…”, które odbędzie się dzisiaj tj. 19.12. o godz. 16.00 w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Aktorzy to członkowie grupy młodzieżowej naszej parafii. Po spektaklu można będzie wesprzeć działania grupy dowolnym datkiem. Serdecznie zapraszamy!

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z dużą liczbą zachorowań.

W poniedziałek odbędzie się spowiedź przedświąteczna w naszej parafii, od godz. 9.00 do 10.00 i popołudniu od 17.30 do 19.00.

W środę po mszy świętej o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Msze roratnie kończymy w czwartek a przeżywamy je  o godz. 17.00.

Grupa „Domownicy Boga” spotka się wyjątkowo nie w zbliżający się, ale w następny czwartek 30.12.

Już w piątek przeżywamy wigilię Bożego Narodzenia. W ten dzień msza o godz. 8.00. Zachęcam do zachowania dawnego zwyczaju – wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podczas całego dnia i podczas wieczerzy wigilijnej.  

Uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy śpiewającym czuwaniem w piątek o godz. 23.30 i pasterką o północy. Msze w pierwsze i drugie święto wg porządku niedzielnego. W pierwsze święto po mszy o godz. 11.30 nabożeństwo przywitania żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.

II dzień świąteczny w tym roku wypada w niedzielę, poświęcony jest Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz
KUL-u i szkolnictwa katolickiego.

21.12. kończy się akcja „Paczuszka dla Maluszka” organizowana przez KGW Leśno, Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Leśnie.

Po mszach niedzielnych u pana organisty można nabyć opłatki na stół wigilijny.

Do odbioru kolejny nabycia nowe numery czasopisma; „W Rodzinie”.

Wzorem ubiegłego roku od 28.12. rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie w naszych domach. Tak jak w zeszłym roku kolęda odbędzie się bez udziału ministrantów. Kto obawia się spotkania w tej formie proszę o kontakt telefoniczny. Na początku każdej kolędy odbędzie się w domach obrzęd poświęcenia wody. Ofiary kolędowe przeznaczone będą na dalszą renowację świątyni.

Najbliższe kolędy:   28.12 – Główczewice strona prawa – od. 12.00

29.12 – Główczewice strona lewa – od. 12.00

30.12 – Wysoka Zaborska i ul. Zaborska – od. 10.00

2.01   – Lendy – od. 13.00

  1. Burmistrz Brus zaprasza na Koncert Adwentowy „Oczekiwanie”, który odbędzie się w niedzielę 19 grudnia o godz. 16:00 na placu targowym w Brusach. Podczas koncertu nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Zachęcamy do przyjścia z lampionami.
  2.  Klub Honorowych Dawców Krwi Przy Urzędzie Miejskim w Brusach  informuje, że we wtorek 21 grudnia br. w godz. 9.00 – 13.00  przy OSP w Brusach odbędzie się kolejny  pobór krwi. Każdy, kto tego dnia odda krew otrzyma  choinkę. Akcja „Choinka dla życia”  organizowana jest przez Lasy Państwowe przy współudziale Nadleśnictwa Przymuszewo, Gminy Brusy oraz Narodowego Centrum Krwi.
  3. Zmarła nasza parafianka Aniela Lubińska, jej pogrzeb odbył się w środę. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  4. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

           ks. Damian Drozdowski