Ogłoszenia 19.11.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Dziękuję kandydatom do bierzmowania za udział w rekolekcjach kerygmatycznych
w Dziemianach. Dziękuję grupie młodzieżowej naszej parafii za pomoc
w przeprowadzeniu tych rekolekcji.

W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W sposób szczególny w tym dniu, we wspomnienie św. Cecylii,  chcemy się modlić za nasz parafialny chór, scholę, pana organistę i panią organistkę.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. O godz. 19.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego (20.11.), Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (21.11.), św. Cecylii (22.11.), św. Andrzeja Dung-Lac
i Towarzyszy (24.11.) i wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25.11.).

Następna niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Swój odpust przeżywać będą siostry franciszkanki z Orlika, które mają kaplicę zakonną pod tym wyzwaniem.

Do nabycia w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok.

Do 22.11. na placu przy ulicy Wykopaliskowej odbywa się zbiórka elektrośmieci. Dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na Caritas parafii Leśno.

Jeżeli w wypominkach rocznych wkradł się błąd proszę o podpowiedź i korektę.

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna, Sołtys i Rada sołecka oraz Stowarzyszenie Ziemia Zaborska organizują Spotkanie z Mikołajem. Na spotkanie zapraszamy dzieci od 3 roku życia do 3 klasy włącznie, uczęszczające do szkoły w Leśnie i punktu filialnego
w Przymuszewie. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia w godz. od 10.00- 13.00 w świetlicy wiejskiej. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w sekretariacie szkoły do 30 listopada. Wpisowe wynosi 10 zł.

Parafia pw. świętego Józefa w Tczewie organizuje 9 grudnia br. w godz. od 11.00 do 15.00 Diecezjalny Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej parafii.