Ogłoszenia 19.09.2021

Dzisiaj przeżywamy parafialny odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze o godz. 8.00, 10.00 i suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania będzie głosić w dniu dzisiejszym i sumę odpustową będzie sprawował ks. dr Adam Kałduński – Kanclerz Kurii Diecezjalnej  w Pelplinie.

 Bardzo serdecznie dziękuję ks. Radosławowi Karczewskiemu za przeprowadzenie Misji  Świętych w naszej parafii.

 Dziękuję wszystkim za liczny udział w czasie parafialnych Misji, za Waszą wytrwałość i wysiłek znalezienia czasu. Dziękuję za pomoc w  plebani przed odpustem, dziękuję za dary i wszelkie wyrazy życzliwości. Dziękuję siostrom franciszkankom z Orlika. Dziękuję naszym niezawodnym strażakom, za to, że mogliśmy czuć się bezpieczni podczas odprawiania Drogi Krzyżowej ulicami Leśna.

W poniedziałek (20.09) zapraszam na spotkanie organizacyjne przed Seminarium Odnowy Wiary na godz. 19.00 w kościele. Podczas tego spotkania będzie jeszcze okazja do zapisania się na wspomniane wydarzenie. Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w Seminarium Odnowy Wiary jako pogłębieniu treści, które zapadły w naszych sercach podczas Misji Świętych. Spotkania będą odbywały się we wtorki, przez kolejnych jedenaście tygodni.  W tym czasie Pan Bóg, odpowiadając na pragnienia człowieka, bardzo osobiście budzi i odnawia wiarę w uczestnikach.

Również w poniedziałek o 17.30 odbędzie się spotkanie Koła Misyjnego w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Zapraszamy nowych chętnych.

We wtorek na mszę na 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania. Po mszy odbędzie się spotkanie.

We wtorek 21.09 o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Leśno. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

W środę po mszy świętej o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

W piątek po Mszy św. o 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej. 

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon
i Towarzyszy (20.09), święto św. Mateusza (21.09), św. Ojca Pio (23.09).

 W następną niedzielę po Mszy św. o 11.30 zebranie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

ks. Damian Drozdowski