Ogłoszenia 19.06.2022

Msze święte w tą niedzielę  o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Procesja w oktawie Bożego Ciała połączona z nabożeństwem czerwcowym po mszy o godz. 10.00.

Dzisiaj gościmy braci ze wspólnoty Cenacolo, która posługuje ludziom dotkniętym różnymi problemami i uzależnieniami. Po mszach będzie można nabyć ręcznie robione w domu wspólnotowym różne dewocjonalia (np. różańce, krzyże na ścianę, bransoletki, obrazki itp.) za dowolną ofiarę jako wsparcie działań wspólnoty.

Dziękuję młodzieży i opiekunom za wzięcie udziału w spotkaniu młodzieży w Pelplinie – „Przystań – warsztaty dla duszy”.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczne uczestnictwo w czwartkową Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Dziękuję za liczny udział w procesji. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przystroili swoje domy i ulice na trasie procesji. Dziękuję za pięknie przygotowane ołtarze mieszkańcom ul. Klonowej, ul. Wykopaliskowej, ul. Polnej i ul. Marii Ludwiki. Dziękuję policjantom i strażakom z OSP za zabezpieczenie trasy. Dziękuję służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu i panu organiście, dziękuję niosącym feretrony, chorągwie i baldachim. Dziękuję za przygotowanie łuku i dziewczynom pomagającym przy sypaniu kwiatków. Dziękuję dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, również za piękne przeżywanie białego tygodnia. Rodzicom dzieci komunijnych dziękuję za dar złożony w dzień uroczystości – będzie zakupiona nowa monstrancja do naszego kościoła.

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Do czwartku włącznie po mszy o 18.00 odbywać się będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (21.06), uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela (23.06), uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (24.06). wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi (25.06).

W bieżącym roku zakończymy trzyletni program duszpasterski Kościoła w Polsce realizowany pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jako owoc tego pięknego, choć niełatwego czasu ze względu na pandemię pragniemy podjąć w życiu naszej wspólnoty proces odnowienia pobożności eucharystycznej. Dlatego co czwartek w naszym kościele parafialnym od godz. 16.00 do 17.00 będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Niech będzie to czas ciszy i spotkania z Panem. Serdecznie zachęcam do takiej formy modlitwy.

 W piątek o godz. 8.00 msza na zakończenie roku szkolnego. Zachęcam by dzieci i młodzież skorzystała w tygodniu ze spowiedzi świętej czy w wyżej wspomniany czwartek. W piątek msze popołudniowe o 16.00 i o 17.00.

Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Burmistrz Brus przypomina o mijającym 30 czerwca br. terminie złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ogrzewania budynków. Każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożenia takiej deklaracji. Dokument należy składać w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim lub drogą elektroniczną. Więcej na www.brusy.pl

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.