Ogłoszenia 19.05.2024

Msze święte w uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Przed mszą o godz. 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. W zakrystii do odbioru zdjęcia z uroczystości bierzmowania.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w nabożeństwie fatimskim.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele w tygodniu po mszy o godz. 18.00 (z wyjątkiem wtorku, kiedy będzie po mszy o godz. 16.00).

We wtorek poproszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych o pomoc w przygotowaniu świątyni do uroczystości I komunii. Spowiedź dla dzieci przed uroczystością w sobotę o 8.30 (I grupa) i 9.30 (II grupa).  

Próby dzieci przed uroczystością I Komunii  Świętej w poniedziałek i w środę o godz. 15.30.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców ul. Myśliwskiej i  ul. Okrężnej oraz mieszkańców ul. Jeziornej, którzy czekają na spotkanie z  Maryją w znaku ikony. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi po mszy
o godz. 18.00 spotkanie grupy „Domownicy Boga”.

Za tydzień w uroczystość Trójcy Przenajświętszej msze o godz. 8.00 i 9.00. Na mszy o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej.

 W tym tygodniu obchodzimy święto NMP Matki Kościoła (20.05), święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (23.05.), wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych (24.05.)

W parafii Wszystkich Świętych w Brusach jest organizowany Koncert Uwielbienia „Ponad Fale”. Jest to owoc warsztatów, które odbyły się w parafii Brusy pod koniec sierpnia. Koncert odbędzie się 30 maja (Boże Ciało) o godz. 20.00 na placu przed Domem Nawiedzenia. Na jednej scenie wystąpi 100 wykonawców, by móc uwielbiać Pana Boga swoim śpiewem jak i grą na instrumentach. Nie zabraknie tańca flagami jak i rozważań. Wydarzenie relacjonować będzie radio „Weekend” jak i Radio „Głos”.

W czwartek 30.05. przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja po mszy o godz. 10.00 przejdzie ulicami Marii Ludwiki, Klonową,  Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wykopaliskową, i Polną.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: przy ul. Klonowej – I ołtarz, ul. Wykopaliskowej – II ołtarz, ul. Polnej – III ołtarz i ul. Marii Ludwiki – IV ołtarz i udekorowanie okien naszych domów na trasie procesji. Bardzo proszę o niesienie baldachimu, chorągwi, feretronów i strażaków z OSP Leśno o zabezpieczenie trasy.

 Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna zaprasza wszystkich kapłanów z diecezji pelplińskiej wraz z delegacjami z parafii na obchody jubileuszu 25-lecia wizyty św. Jana Pawła II w Pelplinie, które odbędą się 6 czerwca 2024 roku.

 Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

 Dnia 9 czerwca po mszy o godz. 11.30 odbędzie się III festyn parafialny przy budynku
i w ogrodzie plebanii. Będą atrakcje dla dzieci, smaczne stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich naszej parafii. Będziemy mieli możliwość udziału w loterii i nie zabraknie atrakcji muzycznych. Serdecznie zapraszają na ten festyn Koła Gospodyń Wiejskich, Sołtys, Rada Sołecka
 i Stowarzyszenie Ziemia Zaborska.

 Nasza parafia organizuje wyjazd na Diecezjalny Dzień Młodzieży „Przystań”, który odbędzie się
17 czerwca w Pelplinie. Zapisy do końca maja. Zgody do podpisania przez rodziców do odebrania w zakrystii.

 Zmarła nasza parafianka śp. Teresa Szczepańska, l. 93, zamieszkała w Leśnie Wybudowanie. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Różaniec w jej intencji po mszy o godz. 11.30. Zmarłą śp. Teresę polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                                      

                                                                                                                ks. Damian Drozdowski