Ogłoszenia 19.03.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa. W tym dniu modlimy się w za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, w rodzinach i na świecie. 

W środę po mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dodatkowa okazja do spowiedzi w czwartek od 16.00 do 16.45. W trakcie spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga.

W czwartek o godzinie 20.00 organizujemy mszę: „Młodzi w hołdzie św. Janowi Pawłowi II”. Grupa młodzieżowa zaprasza wszystkich młodych i całą parafię na mszę świętą sprawowaną w naszej intencji. Zachęcamy, by na mszę przynieść napisaną własną intencję, która zostanie powierzona naszej wspólnej modlitwie.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa
o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.

W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia. Na mszach świętych o godz. 10.00 i 17.00 będzie możliwość podjęcia wyzwania modlitewnego, jakim jest duchowa adopcja dziecka poczętego. Szczegóły tej modlitwy dostępne są na stronie internetowej naszej parafii. Na uroczyste przyrzeczenia proszę przynieść świecę. Serdecznie zachęcam.

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem  pasyjnym. Za udział
w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „Pielgrzym”.

Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera dzieci z Ukrainy, które straciły na wojnie rodziców. Skarbonki jeszcze można odebrać w kościele.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuję za włączenie się w zbiórkę żywności, z której w najbliższym czasie zostaną przygotowane paczki dla potrzebującym. Dziękuję również wolontariuszom z Caritas za poświęcony czas przy zbiórce. Bóg zapłać! Również w najbliższą niedzielę Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał świąteczne świece w ramach cegiełki dla potrzebujących. Duże paschaliki w cenie 15 zł, małe po 10.00 zł, świece w kształcie jajek po 20 zł.

Dnia 24 marca wyruszy z Dziemian po raz VIII Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem: „Idę, bo szukam nadziei”. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie https://edkdziemiany.pl. Zdecydowani, by wyruszyć na szlak mogą się zapisywać na stronie https://www.edk.org.pl

Droga krzyżowa ulicami Leśna jest planowana na piątek 31.03.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia br. w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna  celebracja Dnia Młodych. Spotkaniu przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Tradycyjnie również chcemy w niej wziąć udział. Zapisy do 26 marca. Zachęcamy wszystkich młodych! Proszę o zgłaszanie się w zakrystii i odebranie zgody do podpisania przez rodziców.

W Niedzielę Palmową tradycyjnie przed kościołem odbędzie się coroczny kiermasz wielkanocny wspierający naszą służbę liturgiczną. Będzie można nabyć palmy do poświęcenia, liczne, piękne, ręcznie robione wielkanocne ozdoby. Nie zabraknie pysznych wypieków, smakołyków i słonych przekąsek. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.                       

 ks. Damian Drozdowski