Ogłoszenia 18.12.2022

Dzisiaj msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę. Można nabyć ostatnie świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom i sianko na stół wigilijny.

Dziękuję za piękny odzew podczas kiermaszu dla służby liturgicznej a zaangażowanym rodzicom ministrantów ślicznie dziękuję za ogromną pracę włożoną w przygotowanie kiermaszu.

Dzisiaj  odbędzie się przedstawienie przygotowane przez grupę młodzieżową naszej parafii pt. „Bóg się rodzi”. Zapraszamy do świetlicy wiejskiej na godzinę 16.00. Po przedstawieniu będzie można wesprzeć młodzież dowolnym datkiem.

Burmistrz Brus zaprasza na koncert bożonarodzeniowy pt. „Próba generalna”, który odbędzie się w dniu dzisiejszym  o godz. 14:00 w centrum kultury w Brusach. Wystąpią artyści z centrum kultury, schola parafialna, zespół Ad Dominum i zaproszeni goście.

Zapraszam na ostatni tydzień nabożeństw roratnich od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w roratach i zapraszam tych, którzy jeszcze nie byli.

W poniedziałek przypada nasz dzień naszej spowiedzi przed świętami. Można z niej skorzystać od 9.00 do 10.00 i od. 18.30 do 19.30. Serdecznie zapraszam zwłaszcza, że w inne dni wyjeżdżam pomagać spowiadać w naszym dekanacie.

W poniedziałek kończy się akcja „Paczuszka dla Maluszka” Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali prezenty dla maluchów.

W środę roraty wyjątkowo będą rano o 7.30 z racji Koncertu Świątecznego w szkole, który rozpoczyna się o godz. 17.00. W programie jasełka, śpiewanie kolęd przez dzieci oraz zaproszonych gości. W szkolnej kawiarence będzie można zjeść coś słodkiego i napić się kawy. Serdecznie zapraszam w imieniu Dyrektora Szkoły i całej społeczności szkolnej.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od godziny 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej przed świętami Bożego Narodzenia, a po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W piątek przypada szczególny dzień dla naszej parafii w diecezji pelplińskiej. W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do mszy o godz. 17.00. będziemy modlić się w intencji nowych powołań. Po mszy o 18.00 zbiórka dla całej służby liturgicznej.

W wigilijny wieczór zachęcam, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca. Zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej rodzinnej modlitwie słowami Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa z ewangelii św. Łukasza. Niech nie zabraknie szczerych życzeń przy dzieleniu się opłatkiem.

Uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy śpiewającym czuwaniem w sobotę o godz. 23.30 i pasterką o północy Msze w pierwsze i drugie święto wg porządku niedzielnego. W pierwsze święto po mszy o godz. 11.30 nabożeństwo przywitania żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na misje katolickie.

Wyjątkowo w tym roku odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się w II Święto Bożego Narodzenia z racji tego, że w styczniu odbędzie się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Jeżeli w tym dniu ktoś nie będzie mógł przyjąć kolędy w związku ze spotkaniami rodzinnymi proszę o kontakt.

Najbliższe kolędy to :        

                        26.12  – ul. Polna                                         od godz. 13.00

                       27.12. – Rolbik                                             od godz. 10.00

                      28.12. – Wyb. Leśno pod Czapiewice bez Cegielni    od godz. 10.00

                       29.12. – Cegielnia                                        od godz. 16.00

                       30.12. – Lendy                                             od godz. 12.00

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.                          ks. Damian Drozdowski