Ogłoszenia 18.10.2020

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. 

Z racji tego, że jesteśmy w czerwonej strefie zagrożenia epidemiologicznego w naszym kościele mamy ograniczenia w związku z ilością wiernych. Na mszach i nabożeństwach może być w naszej świątyni 40 osób. Bardzo proszę o zrozumienie. Niech pierwszeństwo mają ci, którzy ofiarowali intencję mszalną. 

Wracamy więc do dawnych praktyk. Po mszach świętych tj. o 9.15, (tu kwadras po 9.00 z racji różańca odmawianego po mszy o godz. 8.00) 11.00 i 12.30 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Od 24.10 dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 będą o charakterze mszy niedzielnej.

Od następnej niedzieli msza o godz. 10.00 będzie transmitowana na facebooku.

W związku z licznymi pytaniami odnośnie weryfikacji obecności na mszach dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i kandydatów do bierzmowania proszę, by rodziny razem łączyły się w transmisjach mszy świętych on-line a rodzice odnotowywali, że dzieci i młodzież uczestniczyli w ten sposób w modlitwie. Niestety nie ma możliwości, by wszyscy uczestniczyli we mszach świętych w naszym parafialnym kościele z powodu obostrzeń sanitarnych. 

Dzisiejsza niedziela to niedziela misyjna. Kolekta jest przeznaczona na ten cel. 

Dzisiaj po mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek na rzecz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie. Istnieje również możliwość wsparcia poprzez wpłatę na konto, strażacy będą rozdawać ulotki z nr konta.

Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę po mszy o 17.00. 
W niedzielę nabożeństwo różańcowe po mszy o godz. 8.00.

W środę razem z nabożeństwem różańcowym nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Jana Kantego (20.10), 
św. Jana Pawła II (22.10).

Do biura parafialnego można przynosić wypominki jednorazowe i wypominki całoroczne. Oraz intencję na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w dzień zaduszny. Kartki do wypominek znajdują się na ołtarzach bocznych i na stoliku z prasą katolicką. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlili się w listopadzie przy mszach świętych.

Gmina Brusy realizuje Gminny Program Promocji i Profilaktyki Zdrowia „Pomóż swemu sercu”, polegający na zaszczepieniu przeciwko grypie 400 seniorów. Aktualnie mamy zapewnionych tylko 140 szczepionek, które dotrą w dwóch transzach: pierwsza jeszcze w październiku, druga w listopadzie br. Pracownik Urzędu Miejskiego będzie kontaktował się z seniorami w celu umówienia wizyty szczepiennej w bruskiej przychodni zdrowia. Gmina Brusy czyni starania o pozyskanie pozostałych 260 szczepionek, aby zaszczepić wszystkich, którzy wyrazili taką chęć. 

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „Misyjne drogi”

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia. 
      Życzę dużo zdrowia i pogody ducha.      

                                                                                                   ks. Damian Drozdowski