Ogłoszenia 18.09.2022

W dzisiejszą uroczystość odpustową msze o  8.00, 10.00 i suma odpustowa za parafian
o 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za pięknie przeżywane rekolekcje, za liczny Wasz udział, również w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami Leśna i nabożeństwie fatimskim. Dziękuję ojcu Wiktorowi Tarczyńskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne i za wspólną modlitwę. Dziękuję druhom z OSP za pomoc na drodze krzyżowej i Policji, dziękuję scholi i grupie młodzieżowej. Dziękuję zaangażowanym w liturgię odpustową, panu organiście, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, wszystkim przybyłym kapłanom z dekanatu, dziękuję siostrom franciszkankom i paniom za pomoc w plebanii.

W imieniu małej Dominiki Kosikowskiej i jej rodziców dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę jako pomoc na zakup sprzętu medycznego. Bóg zapłać.

Zakupiona została nowa monstrancja dla naszej parafii.  Wyrażam jeszcze raz ogromne podziękowanie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, który pomógł dokonać tego zakupu.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Andrzeja i św. Pawła, męczenników z Korei (20.09.), święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty (21.09.), wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny (23.09.)

W dniach od 7.10. do 9.10. odbędzie się „Weekend dla narzeczonych” w Czersku. Zapisy przez stronę www.ewangelizacjapelplin.pl.  Warto się zapisać nawet jeśli ślub planowany jest dużo później. Zaświadczenie będzie dla tej pary ważne bezterminowo. Jeśli są pytania proszę kierować je pod numerem 690 521 561. Ta forma przygotowania do ślubu jest obowiązkowa na terenie diecezji pelplińskiej.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                          ks. Damian Drozdowski