Ogłoszenia 18.07.2021

 1. Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ostatnią niedzielę dla Iwony Glazer z Kluczborka.
 3. Dziękuję za liczny udział w nabożeństwie fatimskim.
 4. Dzisiaj po każdej mszy  świętej do puszek przed kościołem można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych przez powodzie w Polsce i w Europie. Ofiary zostaną przekazane potrzebującym przez Caritas Polska. Watro pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin naszej parafii i diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli
 5. Po raz 22 w dniach 18-25.07 obchodzimy w Kościele tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. Stowarzyszenie MIVA Polska zdobywa środki na środki transportu dla misjonarzy  organizując akcję 1 grosz za 1 kilometr. Będzie możliwość wsparcia tej akcji przy wyjściu ze świątyni jak również przy poświęceniu pojazdów, które odbędzie się po każdej mszy świętej w następną niedzielę.
 6. W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie służby liturgicznej.
 7. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii święto św. Marii Magdaleny (22.07), św. Brygidy (23.07) i św. Kingi (24.07)
 8. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
 9. Od piątku do niedzieli służba liturgiczna wyjeżdża razem z proboszczem na wyjazd wakacyjny do ośrodka diecezjalnego do Białogóry. Zastępować mnie będzie ks. Radosław Karczewski z Bysławka. W razie wezwania do chorego lub innej duchowej potrzeby proszę dzwonić do księdza Radosława na numer 511 875 511.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma
  „W Rodzinie”
 11. 31 lipca i 1 sierpnia między 9:00 a 18:00 na placu targowym w Brusach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji  zdrowotnych w ramach akcji Droga do Zdrowia z PZU. Dodatkowo w tym samym czasie w Urzędzie Miejskim w Brusach będzie można się zaszczepić przeciw COVID- 19 oraz spisać się  w Narodowym Spisie Powszechnym. Szczegółowe informacje na www.brusy.pl.
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 13. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.
  ks. Damian Drozdowski