Ogłoszenia 18.06.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W naszej parafii gościmy o. Dimę
z Towarzystwa Ducha Świętego pochodzącego z Ukrainy. Wygłosi do nas słowo Boże. Kolekta tej niedzieli będzie naszym wkładem w pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w procesjach w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję niosącym feretrony, sztandar róż różańcowych, baldachim. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki, a także tym, które się nimi opiekowały. Dziękuję dziewczynom niosącym łuk. Dziękuję za liczny udział we mszy o łaskę deszczu i w nabożeństwie fatimskim.

Dziękuję młodzieży, siostrom franciszkankom i opiekunom za wspólny wyjazd na spotkanie młodzieży „Przystań – warsztaty dla duszy” w Pelplinie w minioną sobotę. Dziękuję ks. Wiktorowi za zastępstwo.

W minioną środę nasza schola parafialna zdobyła wyróżnienie na XXIV Przeglądzie Piosenki Religijnej „Credo 2023” w Chojnicach. Serdecznie gratulujemy!

Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 8.00.

We wtorek na godz. 19.00 Zespół Pieśni i Tańca Krebane i aktorzy Zaboracy zapraszają na plac przy molo w Leśnie na inscenizację dawnego obyczaju kaszubskiego „Ścinanie kani”.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Po mszy o 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne.

W piątek na godz. 8.00 zapraszam całą społeczność szkolną na mszę dziękczynną na zakończenie roku szkolnego. W sposób szczególny będziemy pamiętać o uczniach ósmej klasy, którzy opuszczają mury naszej szkoły.

Już teraz życzę dzieciom i młodzieży oraz wychowawcom, nauczycielom, katechetom
i dyrekcji udanych wakacji.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (21.06.), uroczystość
św. Jana Chrzciciela (24.06.).

Do nabycia kolejny numer czasopisma: „W Rodzinie”.

Zmarła nasza parafianka śp. Gertruda Zblewska, l. 94, zamieszkała przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Różaniec w jej intencji w niedzielę po mszy o godz. 11.30 i w poniedziałek po mszy o 18.00. Zmarłą Gertrudę polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia!