Ogłoszenia 18.02.2024

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Od dzisiaj przeżywamy rekolekcje wielkopostne,
a od poniedziałku będą również rekolekcje szkolne. Serdecznie witamy ojca Łukasza Biełusza Misjonarza Świętej Rodziny z Wielkiego Klincza. Msze z naukami rekolekcyjnymi od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00. Kolekta dla ojca rekolekcjonisty we wtorek
i  w środę. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 15.00.

W poniedziałek po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

W środę na zakończenie rekolekcji po mszy i nowennie rozpoczniemy peregrynację obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy po rodzinach naszej parafii w ramach przygotowania do Roku Świętego. Plan peregrynacji będzie ogłaszany sukcesywnie w ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej. Ikona Matki Bożej przekazywana niech będzie z domu do domu około godziny 19.00. Pierwsze ulice Nawiedzenia Matki Bożej w Leśnie to: ul. Królowej Marii Ludwiki i ul. Słoneczna. Niech wspólny czas poświęcony na modlitwie będzie czasem budowania relacji w naszych rodzinach i czasem zawierzenia Maryi, która chce być blisko swoich dzieci. Zapraszam wszystkich na mszę w środę, podczas której rozpoczniemy modlitewne pielgrzymowanie Maryi po naszych domach.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45.po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”. W ten dzień obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00. Po mszy o godz. 18.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej Za udział w drodze krzyżowej
i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Za tydzień 28.02. po mszy o godz. 18.00 zapraszam członków rady ekonomicznej i rady duszpasterskiej na spotkanie do plebanii.

„W bieżącym roku Caritas Diecezji Pelplińskiej zbiera 1,5% podatku razem z Caritas Polska. Prosimy o przekazywanie 1,5% podatku dochodowego na rzecz Caritas Polska (która następnie przekaże je naszej diecezji). Numer KRS 0000198645. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych. Włączmy się jak najliczniej w to wielkie dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, wspiera młodzież, niepełnosprawnych oraz osoby starsze i chorych. Okażmy serce, tym którzy potrzebują naszej pomocy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy”.

Zachęcam, by z kościoła zabrać skarbonki jałmużny wielkopostnej i włączyć się  w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera remont i wyposażenie ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap (diecezja Madang) w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący ze Skarszew ks. Michał Szulc.

Osoby dorosłe, które jeszcze nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a przygotowują się do małżeństwa, zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach „Pełnia Życia” w Bysławku w dniach 1-3 marca 2024 r.

Do 23 lutego trwają zapisy na dekanalne warsztaty psałterzystów, które odbędą się w Brusach w dniach 2-3.03.2024 roku. Prowadzić je będzie ks. Zbyszek Giełdon – duszpasterz muzyki kościelnej w diecezji pelplińskiej. Zapisy pod numerem tel. 881 618 098.

W dniach 8-10 marca br., w Pelplinie (w budynku Collegium Marianum) odbędą się rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca, organizowane przez Diecezjalnego Moderatora Żywego Różańca. Początek ćwiczeń duchowych w piątek o godz. 17.00. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub SMS pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł.

II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” to dzień modlitwy, postu i solidarności
z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.