Ogłoszenia 17.12.2023

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszach u pana organisty można nabyć poświęcony opłatek na wigilijną wieczerzę.

Przed kościołem odbywa się dzisiaj świąteczny kiermasz na rzecz służby liturgicznej naszej parafii. Można nabyć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne, no i oczywiście słone i słodkie pyszności na stół świąteczny. Dziękuję rodzicom ministrantów za wielkie zaangażowanie.

Burmistrz Brus zaprasza na koncert bożonarodzeniowy „Opowieść świąteczna”, który odbędzie się o godzinie 15.00 w Centrum Kultury w Brusach. Wystąpią artyści grup teatralnych, wokalnych
i tanecznych Centrum Kultury i Biblioteki. Podczas koncertu zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju.

Grupa młodzieżowa naszej parafii zaprasza dzisiaj na godz. 16.00 do Sali Wiejskiej w Leśnie na przedstawienie świąteczne własnego autorstwa pt. „Niespodziewany Gość”. Niech to popołudnie,
w Niedzielę Radości, będzie chwilą wytchnienia przed pracowitym ostatnim tygodniem adwentu. Swoją obecnością doceńmy trud zaangażowania naszej młodzieży. Na koniec przedstawienia będzie można wesprzeć grupę młodzieżową dowolnym datkiem.

Od jutra zaczynamy III i ostatni tydzień rorat, które przeżywać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godzinie 7.00. Zachęcam, by przychodzić na nie z lampionami. Bardzo serdecznie dziękuję za drugi tydzień, który nas licznie tutaj gromadził.

W poniedziałek odbywać się będzie spowiedź przed świętami z udziałem księży z dekanatu.
Przed południem od 9.00 do 10.00, a po południu od 16.00 do 17.00.

W środę roraty wyjątkowo będą o godz. 7.15, ponieważ po południu zapraszamy do Szkoły Podstawowej w Leśnie na godz. 18.00 na Koncert Świąteczny. W programie występy uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek po mszy o 18.00 spotkanie dla całej służby liturgicznej naszej parafii.

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by
z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie
o dochodach i złożyć je do końca grudnia w biurze parafialnym.

Fundacja Małych Stópek już po raz trzeci zaprasza nas do udziału w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”. W tym roku zebrane dary trafią do Rodzinnego Domu Dziecka „Ognisko”
w Chojnicach. Lista potrzebnych artykułów znajduje się na papierowej bombce na choince w kościele i w Szkole Podstawowej w Leśnie. Zbiórka będzie trwała do czwartku.

Następna niedziela to zarazem Wigilia Bożego Narodzenia. W wigilijny wieczór zachęcam, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca. Zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej pamiętajmy o wspólnej rodzinnej modlitwie słowami Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza. Niech nie zabraknie szczerych życzeń przy dzieleniu się opłatkiem.

Uroczyste obchody Świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy śpiewającym czuwaniem w niedzielę 24.12. o godz. 23.30 i pasterką o północy. Msze w pierwsze i drugie święto wg porządku niedzielnego.
W pierwsze święto po mszy o godz. 11.30 nabożeństwo przywitania żłóbka. Ofiary składane przy żłóbku będą przeznaczone na misje katolickie.

Przełom grudnia i styczeń to czas odwiedzin duszpasterskich. Najbliższe z nich to:

27.12.2023 -Wybudowanie Leśno pod Czapiewice – bez Cegielni od 12.00
28.12.2023 – Wybudowanie pod Przymuszewo od 13.00
29.12.2023 – Wybudowanie pod Zalesie od.10.00
30.12.2023 – ul. Na Skarpie i ul. Brzozowa od 10.00

W przyszłym roku w dniach od 11-19.08. planujemy samolotowo-autokarową pielgrzymkę do Włoch. Program pielgrzymki odnajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy już od dzisiaj.

Do nabycia czasopismo: „W Rodzinie”.