Ogłoszenia 17.10.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Miesiąc październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy różańcem o godz. 16.30. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatnim nabożeństwie fatimskim. Dziękuję wszystkim żywo zaangażowanym w przeżycie tego nabożeństwa szczególnie dzieciom i rodzicom zaangażowanym w odegraniu nam wydarzeń z Fatimy. Dziękuję władzom gminnym i oświatowym za obecność i wspólną modlitwę.

W środę po mszy świętej o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święto  św. Łukasza, ewangelisty (18.10.), wspomnienie św. Jana Kantego (20.10.), św. Jana Pawła II (22.10.).

Do biura parafialnego lub zakrystii można przynosić wypominki jednorazowe
i wypominki całoroczne. Oraz intencję na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w dzień zaduszny o godz. 17.00 Proszę dokładnie opisać wypominki roczne – przy jakiej mszy świętej mają być odmawiane. Kartki do wypominek znajdują się na ołtarzach bocznych i na stoliku z prasą katolicką. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych będziemy modlili się w listopadzie przy mszach świętych.

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy także o ich miejsce spoczynku na naszych parafialnych cmentarzach. Przypominam o konieczności prolongacji (przedłużenia miejsca) 20 lat po śmierci. Jeżeli są jeszcze osoby, które regulowały miejsca cmentarne wcześniej przed moim pobytem w Leśnie proszę przyjść z potwierdzeniem do biura parafialnego w celu odnotowania.

Zwracam się z gorącą prośbą by segregować śmieci w koszach na cmentarzach a kupując nowe znicze i kwiaty nie kierować się wielkością i ilością ale intencją, która przyświeca tym znakom naszej pamięci.

Następna niedziela 24.10 rozpoczyna Tydzień Misyjny. Kolekta tej niedzieli będzie przeznaczona na misje katolickie.

W następną niedzielę po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Na spotkaniu odbędzie się poświęcenie różańców i modlitewników.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kolejny numer czasopisma
„W Rodzinie” Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”. Można jeszcze zakupić kalendarze na 2022 rok Maryjne ze św. Janem Pawłem II. Kalendarze duże po 10 zł, małe po 5 zł.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.